‘Modern kadın karakterleri oynamıyorum çünkü tecavüze uğruyorlar’

İngiliz aktris Keira Knigtley neden tarihi filmlerde oynamayı tercih ettiğini açıkladı. Güzel oyuncu, Knigtley kadınların günümüzdeki filmlerinde tasvir ediliş şeklinden hoşlanmadığı için daha tarihi roller seçtiğini söylüyor.


17 Ocak 2018 15:46

İngiliz aktris Keira Knightley, kostümlü tarihi filmlerin vazgeçilmez oyuncusu haline gelmesine açıklık getirdi. ‘Aşk ve Gurur’, ‘Atonement/Kefaret’, ‘Düşes’, ‘Anna Karenina’ gibi filmlerde başrol oynayan, Karayip Korsanları film serisi sayesinde tüm dünyada tanınan Knightley, Variety’ye verdiği, röportajda, çağdaş kadının filmlerde sunuluş şeklinden hoşlanmadığını belirtti.

‘TARİHİ FİLMLERİN ESİN VEREN KADINLARI’

Sputnik’in haberine göre, Son filminde 1873-1954 arası yaşayan Fransız kadın yazar Colette’i canlandıran 32 yaşındaki İngiliz aktris, ”Günümüzde geçen filmlerde rol almaktan hoşlanmıyorum, zira kadın karakterlere hemen hemen her zaman tecavüz ediliyor” çıkışını yaparak ekledi: ”Çağdaş kadına biçilen rolde bana hep nahoş gelen bir şeyler var. Ama tarihi filmlerde bana teklif edilen rollerde hep esin verici karakterler buluyorum.”

BİRAZ DEĞİŞİKLİK VAR’

Netflix gibi internet yayımcılığında bazı güçlü kadın hikayeleri ve kadın karakterleri sunulduğunu fark ettiğini belirten Knightley, bunun, filmlerde de kadın karakterlerin aynı yönde şekillenmesine yardımcı olmasını temenni etti.

‘KADIN YAZAR, YÖNETMEN, YAPIMCILAR LAZIM’

”Biraz ilerleme var. Birdenbire elime kadın karakterin ilk 5 sayfada tecavüze uğramadığı ya da sevgi dolu eşten ibaret olmadığı senaryolar geçmeye başladı” diyen Knightley, ”Kadın senaristler, yönetmenler, yapımcılar olduğunda, sayıları arttığında, kadın rolleri de düzelecek. Aynı zamanda toplumun drama aracılığıyla kadına bakış açısı da çok yönlü ve geniş kapsamlı hale gelecek” saptamasını yaptı.

 


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş suikast ihbarı a...
EN ÇOK OKUNANLAR