Meral Akşener İYİ Partiyi yeniden yapılandırıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisini yeniden yapılandırma yoluna gidecek. Akşener’in, partisinin Afyon’daki kampının ardından Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu’ndaki isimleri değiştirerek yola devam etmesi bekleniyor.


16 Temmuz 2018 12:33

İYİ Parti, yerel seçimlere aylar kala yeniden ‘kurulacak’. İYİ Parti lideri Akşener’in, seçim süreci ve sonrasında adaylık sırasını beğenmeyen isimlerin istifaları, parti içi kriz ve olağanüstü kurultay söylentileri sonrasında partisini yeniden yapılandırma kararı aldığı öğrenildi. İYİ Parti kulislerine göre, Akşener kurmaylarını yeniden belirleyerek, İYİ Parti’yi il örgütlerinden başlayarak bütün karar organlarını yerel seçimlere hazır hale getirecek.

Partisinin Afyon’daki 3 günlük kampının ardından Akşener’in Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu’ndaki isimleri değiştirerek yola devam etmesi bekleniyor. Akşener İYİ Parti’nin sinir uçlarını törpüleyerek partisini tamamen merkeze oturtmayı planlıyor. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı adaylığı nedeniyle milletvekili olmayan Akşener, yeniden yapılanma sürecinde TBMM Grubu’nu daha serbest bırakacak.

Grup yönetimine güvendiği isimler arasından milliyetçi ve muhafazakar söylemi kurabilecek ve parti politikalarını anlatabilecek isimlerden belirleyen Akşener, 42 vekillik gruba “yapıcı muhalefet” görevi verecek. Ardından ise Akşener dikkatini ve mesaisini henüz 1 yılını tamamlamamış parti yapılanmasına verecek.

Kaynak: Gazete2023Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
“3 milyon 600 bin Suriyeli mülteci benim ülkemd...
EN ÇOK OKUNANLAR