Mastürbasyonun zararları var mı?

Yapılan araştırmalara göre, mastürbasyon yapmanın sıklığı sağlığa zarar verebilir. Ne sıklıkla mastürbasyon yapmak gerekiyor? Mastürbasyonun sağlığa ne gibi zararları var?


07 Aralık 2017 14:02

Uzmanlara göre, gün içinde 4 kereden çok yapılan mastürbasyon sağlığa ciddi oranda zarar veriyor. Gün içinde sıklıkla mastürbasyon yapmak karaciğeri yorar, erken iktidarsızlığa, seksüel bitkinliğe ve ereksiyon sorunlarına neden olabileceği gibi, kasık ve testislerde ağrı, bulanık görme, hafıza zayıflaması, yorgunluk ve saç dökülmesine de sebep yaratabilir.

Saç dökülmesine neden oluyor

Günde 4 kereden fazla mastürbasyon yapmak vücutta fazla asetilkolin salgılanmasına sebep olup otonom sinir sistemini etkiler. Bunun sonucunda vücuttaki seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bozukluklara neden olur. Tüm bunların sonucunda ise kasık ve testislerde ağrı, saç dökülmesi, yorgunluk, bulanık görme ve hafıza zayıflaması meydana gelir.

Erken iktidarsızlığa neden oluyor

Fazla mastürbasyon yapmak karaciğeri yorar, erken iktidarsızlığa seksüel bitkinliğe ve ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

Sıklıkla yapılan mastürbasyon sperm kanallarını etkiler

Aşırı mastürbasyon yapmak sperm giriş çıkış kanalı gevşetir ve penisten sperm sıkıntısı yaşamanıza neden olur.

Seks terapistine gidin

Kendini tatmin etme bağımlılığınız diğer bağımlılıklar gibi sosyal hayatınızı etkileyebilir. Günlük aktivitelerinizi azaltarak kendinizi kontrol altına alın. Eğer kendinizi mastürbasyon yapmaktan alıkoyamıyorsanız, iktidarsızlık yaşamamak ve diğer sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız bir seks terapistine gitmenizi öneriyoruz.

Kaynak: Pembenar - Milliyet

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Beşiktaş, Burak Yılmaz'ın transferinden vazgeçt...
EN ÇOK OKUNANLAR