Mastürbasyonun daha önce hiç duymadığınız faydaları

Mastürbasyon, kişinin kendini tatmin etmesi için cinsel organlarını el ya da başka araçlar kullanarak uyarması anlamına geliyor. Peki gerçekleştirilen bu durumun kişi üzerinde yarattığı olumlu etkileri daha önce duymuş muydunuz? İşte mastürbasyonun daha önce hiç duymadığınız faydaları…


11 Ağustos 2017 15:57

Masturbasyon bazı toplumlarda ayıp ve ahlaksız bir durum olarak görülse de uzmanlar,  mastürbasyonun hem vücuda hem de sağlığa yararlı bir deneyim olduğunu söylüyor.

İşte mastürbasyonun birçok uzman tarafından savunulan yararları…

Kadınlardaki genital enfeksyonları engelliyormuş
Mastürbasyon, kadınlarda rahim ağzının açılmasına, mukus ve rahim ağzı sıvılarının salgılanmasına neden olduğu için enfeksiyonları da önlediği söyleniyor.

Erkeklerde kanser olma riskini en aza indiriyor
Avustralya’nın Melbourne kentindeki Kanser Epidemiyoloji Merkezi tarafından yapılan araştırmada haftada beşten fazla mastürbasyon yapan 20-50

Kısırlığı önlüyor
Yapılan bir takım araştırmalarda kısırlığa neden olabilecek endometriyozisi ve idrar yolları hastalıklarını önlediği söyleniyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
Yapılan birçok araştırmada mastürbasyonun stres düzeyini minimuma indirdiği için hem kadında hem de erkekte bağışıklık sisteminin güçlendiği belirtiliyor.

Kalp ve diyabete iyi geliyormuş
Özellikle kadınların düzenli mastürbasyon yapmasının yararlarıyla ilgili yapılan araştırmalarda, kalp sağlığına ve diyabete iyi geldiği sonucu ortaya çıkıyor.

Cinsel yaşamı iyi yönde etkiliyor
Yapılan araştırmalar sonucunda bir kısım mastürbasyonun cinsel yaşamı iyi yönde etkilediği, bir kısımda tam tersi etkiler yaratarak olumsuz yönde etkilediği görüşünde.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Banka raporları ortaya çıktı! Dudak uçuklatan r...
EN ÇOK OKUNANLAR