Marslılar geliyor

NASA’nın, 2031 yılında Mars’a insan göndermeyi planlaması üzerine bilim insanları, Kızıl Gezegen’de yaşayacak kişilerin evrim geçirerek, başka bir insan türüne dönüşeceklerini söyledi


16 Mart 2017 02:50

ULUSAL Havacılık ve uzay Dairesi NASA, 2031 yılında Mars’a insan gönderecek. Hatta bunun için astronotlarına testler yapıyor. Bu kapsamda astronotları uzun uzay yolculuklarına ve dünyadaki güç yaşam koşullarındaki bölgelere gönderiyor. Zira Mars’ta koloni kurmayı planlayan insanlığı, Kızıl Gezegen’de bekleyen birçok değişik ve riskli yaşam faktörü olabilir. Dünyanın 6 katı olan radyasyon ve az yerçekimi bunlardan birkaçı.

YÜKSEK RADYASYON VAR

BİLİM insanları Mars’ta koloni kurmaya gidecek kişilerin, oradaki yaşam koşullarına uyum sağlamak için bir tür evrim geçireceklerini ve yeni bir insan türü oluşturacaklarını iddia ediyor. Polonyalı bilim adamı Konrad Sozcik, Mars’ta hayatta kalabilmek için oraya gidecek kişilere hisleri arttırıcı bazı cihazlar takılabileceği ve ilaçlarla destekleneceklerini söylüyor. ABD’li biyolojist Scott Solomon ise, orada yaşayacakların 6 bin yıl içinde evrilerek yeni bir insan türü oluşturacaklarını belirtiyor.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Meral Akşener seçim startını verdi
EN ÇOK OKUNANLAR