Marmara Üniversitesi, Davutoğlu'nun konferansını 'tadilat' gerekçesiyle iptal etti

Marmara Üniversitesi, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun okulda vermeyi planladığı konferansı 'tadilat' gerekçesiyle iptal etti. Davutoğlu'nun bir dönem dersler verdiği üniversitenin skandal kararı tepkilere neden oldu.


23 Kasım 2017 18:25

Marmara Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Öğrenci Topluluğu, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun "Duruş" adlı yeni kitabıyla ilgili olarak "Bilgiden Bilince Ahlaktan Davranışa" başlıklı bir konferans düzenleyeceğini duyurmuştu.

27 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan konferans bugün üniversite yönetimi tarafından sürpriz bir şekilde iptal edildi. Öğrenci topluluğu, sosyal medya hesabından "Elimizde olmayan sebeplerden dolayı" diyerek konferansın iptal edildiğini duyurdu. Açıklama şöyle:

"Fakültemizde 27 Kasım 2017 de icra edeceğimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hoca ile DURUŞ KONUŞMALARI 'Bilgiden Bilince Ahlaktan Davranışa' adlı konferans elimizde olmayan sebeplerden dolayı iptal edilmiştir. Bilim, İrfan ve Erdemin koşulsuz her alanda ruhlara nakşetmesi ümidiyle..."

Grup üyesi öğrenciler de üniversite yönetiminin konferansı iptal ettiğini belirttiler.

Davutoğlu'nun 28 Şubat döneminde dersler verdiği üniversitenin, iptal kararına konferansın verileceği salonda tadilat yapılacağını gerekçe gösterdiği öğrenildi.

Kaynak: Karar


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Ahmet Kural ile Sıla yeniden aşk mı yaşıyor?
EN ÇOK OKUNANLAR