Yasemin Özilhan'ın setlere dönme kuralları ne kadar gerçekçi?

Yasemin Özilhan setlere dönmeye hazırmış. Hayranlarına duyurulur. Geçtiğimiz aylarda yıllar sonra karşımıza çıkan Özilhan'ın 'sete dönüş kuralları' ise bir hayli enteresan...

22 Şubat 2020 Cumartesi 10:06 | Son Güncelleme: 22 Şubat 2020 Cumartesi 10:12
Yasemin Özilhan'ın setlere dönme kuralları ne kadar gerçekçi?

'Doktorlar' dizisinin Ela'sı olarak tüm Türkiye'nin tanıdığı, sevdiği bir isme dönüşen Yasemin Özilhan, yıllar sonra, hiç beklemediğimiz bir anda 'Mucize Doktor' dizisinde karşımıza çıkmıştı.

Birçok kişi için büyük bir sürpriz olan bu gelişme sonrasında "Acaba tekrar ekranlara dönecek mi?" sorusunu sormaya başlamıştık. Beklediğimiz haber geldi.

Son çıkan haberlere göre Yasemin Özilhan, setlere dönme kararı almış. Ancak bazı şartları varmış. Peki bu 'setlere geri dönme' şartları nelermiş? Hemen bakalım.

 

İlk kural haftada 3 gün çalışmak... Birçok dizi oyuncusu, yoğun bir tempoda çalışıyor. Artık sitcom da çekilmiyor biliyorsunuz. Sitcom olsa tamam, haftada 3 gün mantıklı olabilir. Yıllar önce 'Çocuğun Var Derdin Var' adlı bir sitcom'da rol almışlığı olan Yasemin Özilhan'ı sitcom'dan ziyade bir drama dizisinde izlemek istiyor seyirci.

 

İkinci kural da sette bulunma süresiyle ilgili... Özilhan'ın ikinci kuralı şuymuş: "Sette bulunma süresi 4 saati geçmeyecek..." Günümüz dizi sektöründe bu kurala uygun bir çalışma temposu bulmak bir hayli zor gibi.

 

Gelelim üçüncü kurala... Senaryoda kendisini, ailesini rahatsız edecek sahneler olmayacakmış. Burada kastedilen de elbette aşk sahneleri. Yani gündemi sallayacak bir sahnede göremeyeceğiz Özilhan'ı.

 

Kaynak: sözcü

Yasemin özilhan