İrem Sak'ın 'sevgili' kriteri hafife alınmamalı

İrem Sak, birlikte olmak istediği sevgili profilini anlatmış. Oyuncunun "Hayatıma girecek kişi..." diye başlayan sevgili kriterine Molatik olmamak imkânsız. Peki neden İrem Sak'ın 'sevgili' kriteri hafife alınmamalı?

24 Şubat 2020 Pazartesi 11:54 | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020 Pazartesi 12:08
İrem Sak'ın 'sevgili' kriteri hafife alınmamalı

'Sevgililik' kriterini paylaşmış

İrem Sak, düzenli aralıklarla bomba açıklamalar yapıyor. Esprili laflarıyla ara ara gündeme gelen İrem Sak, bu kez 'sevgililik' kriterini paylaşmış bizlerle.

"Dünya vatandaşı olsun yeter"

Etiler'deki bir alışveriş merkezinde muhabirlerle karşılaşan İrem Sak, birlikte olmak istediği insan profilini tek tek anlatmış. Demiş ki, "Hayatıma girecek kişi insan olsun, dünya vatandaşı olsun yeter."

"Tek kriterim nefes alması"

Sadece bu kadar değil. Şöyle devam etmiş: "Daha doğrusu nefes alsın yeter. Tek kriterim nefes alması. Sevgiliye muhtaç değilim. Kendimle gerçekten çok güzel vakit geçiriyorum. Kendi kendimi mutlu edebiliyorum. Beni benden daha çok mutlu edebilecek biri olursa olur."

Burhan Altıntop'u cover'lamış

İrem Sak'ın bu laflarından hangisi dikkat çekti peki? Elbette "Nefes alsın yeter!" kısmı. Dikkat çeken, akılda kalan bir cümle. Yıllar önce Avrupa Yakası'nda Burhan Altıntop'un söylediği bu lafı cover'lamış İrem Sak.

'Nefes Alsın Yeter.mp3'

Hani sanki İrem Sak bir albüm yayınlamış. Albümünün çıkış şarkısı da eski bir Burhan Altıntop cover'ı olan 'Nefes Alsın Yeter.mp3' adlı bir çalışma. Tuttu mu? Tuttu.

'Albüm'ün geri kalanına da bakmak lazım

Fakat albümün geri kalanını da dinlemek lazım. İrem Sak'ın 'sevgili' kriteri hafife alınmamalı. Söylediği diğer laflar da en az 'Nefes Alsın Yeter.mp3' kadar dikkat çekmeyi hak ediyor.

Dünyaya 'dünya gözü'yle bakmak!

Ben en çok "Dünya vatandaşı olsun yeter" lafını sevdim. Şahane bir bakış açısının ürünü. Anlamsız sınırları kaldıran, dünyaya dünya gözüyle bakmamızı aşılayan, gerekli vizyona sahip bir laf.

Minör dertlerimizle vedalaşalım

Dünya vatandaşı olduğumuzu hatırlarsak, minör dertlerimizden sıyrılıp kendimizi daha rahat hissedeceğiz. Dünyadaki asırlık problemlere farklı bakış açıları geliştireceğiz, böylelikle kuyularda debelenmekten kurtulacağız.

Bu paylaşımların hastası olalım

İrem Sak gibi eğlenceli ünlülerin, Burhan Altıntop türevi espriler ışığında bakış açılarını minnoş minnoş paylaşmalarının hastası olmamızın vakti geldi de geçiyor sanki.

Batmasın bu dünya

Her şakada bir gerçeklik payı var. İrem Sak'ın 'sevgili' kriter hafife tam da bu yüzden alınmamalı. Büyük düşünelim, dünyaya at gözlükleriyle bakmayalım. Batmasın bu dünya. Sınırları artık kaldırmanın vakti geldi!

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA

 

Kaynak: Mayk Şişman - Milliyet

İrem Sak