Kurtarılan 140 kadının 2’nde HIV virüsü bulundu

İstanbul'da yurt dışından yüksek maaşlı iş vaadiyle getirdikleri kadınları İstanbul'da geceliği 300 dolardan pazarladığı iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda çete üyesi 3'ü kadın 17 kişi adliyeye sevk edildi. Şebekenin pasaportlarına el koyarak çalıştırdığı 140 kadın da polis tarafından kurtarılırken yapılan sağlık kontrollerinde iki kadında AIDS'e yol açan HIV virüsü bulundu.


19 Şubat 2018 16:17

Asayiş şube müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından polis tarafından 47 adrese eşzamanlı baskın yapılmıştı. Yaklaşık 250 polisin katıldığı operasyonda 13 gece kulübü, 10 otel ve 24 eve yapılan baskınlarda şebekenin yönetici kadrosunda bulunan 3'ü kadın 17 kişi gözaltına alınmıştı.  Baskınlarda şebekenin organize bir şekilde  fuhuş yaptırdığı öğrenilen 140  kadın da yakalanmıştı. Bu kadınlardan 50'sinin Türk, geri kalanın ise yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.

KADINLARI YÜKSEK MAAŞLA İŞ BULACAKLARINI SÖYLEYİP KANDIRIYORLARMIŞ

Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonda şebekenin yurt dışındaki elemanları aracılığı ile kadınları tespit ederek,  yüksek maaşla iş bulma vaatleriyle İstanbul'a getirdikleri öğrenildi. İstanbul'da karşılanan kadınların pasaportlarına el konulduğu, borçlandırıldıkları daha sonra zorla fuhuşa zorlandıkları tespit edildi.

Kaynak: DHA

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Akıl almaz kazadan, saniyelerle kurtuldular
EN ÇOK OKUNANLAR
Reklamın kapanmasına 5 saniye kaldı