Kolombiya’da adli komisyon üyelerini taşıyan araca bomba konuldu! 2 ölü 8 yaralı

Kolombiya’nın Venezuela sınırında yer alan Catatumbo kentinde adli komisyon üyelerini taşıyan araca konulan bombanın patlaması üzerine en az 2 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Norte de Santander Emniyet Müdürlüğü Komutanı Albay Fabián Ospina Gutiérrez, gazetecilere verdiği demeçte, Tibú kırsalındaki bir adli işlemden dönmekte olan mahkeme komisyonu üyelerini taşıyan araca bombalı saldırı düzenlendiğini ve yaşanan patlama sonrasında en az 2 kişinin öldüğünü 8 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ölenler arasında Tibu Belediye Mahkemesi sekreterinin de bulunduğu bildirildi.


15 Mayıs 2019 15:48

Albay, yetkililerin Via Gabarra'nın 15’nci kilometresindeki bazı mülklerle ilgili doğrulama yapmak için bölgede bulunduklarını belirtti. Yaralılar arasında belediye hakiminin yanı sıra, üzerinde doğrulama yapılan mülkün sahibi ve avukatının da olduğu açıklandı.

Ordu birlikleri saldırı alanına daha fazla patlayıcı madde olup olmadığının tespit edilmesi için gönderildi. Yetkililer, Ulusal Kurtuluş Ordusu'na (ELN) bağlı gerillalardan şüphelenirken ayrıca uyuşturucu kaçakçılarının da patlamadan sorumlu olabileceği üzerinde duruyor  

Kaynak: gazetesok.com

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Doktorlar bile şaştı kaldı! 60 yıl beyninin yar...
EN ÇOK OKUNANLAR