KİM'in soyu sopu ortada

Kim Kardashian’ın Erzurum ve Karslı olduğu soy ağacında ortaya çıktı. Dadaşlardan güzel yıldızla ilgili birbirinden çarpıcı yorumlar geldi.


13 Şubat 2018 11:44

Aile kökleri Türkiye’ye dayanan Ermeni asıllı ABD’li TV yıldızı Kim Kardashian’ın soy ağacı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesi Kardashianların, Erzurum’da ve Kars’ın Karakale köyünde yaşamış atalarına ait fotoğrafları yayınladı. Kim Kardashian’ın büyük büyük babası Hovhannes Miroyan ile büyük büyük annesi Lusyak Çorbacıyan, 1900’lü yılların başında kızları Vartanuş’u yanlarına alarak Erzurum’dan California’ya göç ettiler. Vartanuş, ABD’de Arakel Arakelyan ile evlendi.

Dedesi türkiye’yi terketti

Çiftin Helen Arakelyan adlı kızları ise Kars göçmeni Arthur Kardashian ile dünya evine girdi. Arthur-Helen çiftinin Robert adını verdikleri bir oğlu oldu. Robert, daha sonra ünlü bir avukat oldu ve Amerikalı yapımcı Kris Jenner ile yaptığı evlilikten Kim doğdu. Kim Kardashian’ın Kars kökenli baba tarafından büyük dedesi Tatos, 1913 yılında Türkiye’den ayrıldı.

‘Bizim hemşehri...’

Kardashian’ın aile köklerinin Kars ve Erzurum’a dayandığı bilgisinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada Erzurumlu ve Karslılar ‘Hemşehri’ esprileri yaptılar. Kim Kardashian’ı tanıyor musunuz? sorusuna Erzurumlular ilginç yorumlarda bulunarak bazıları tanıdıklarını çoğunluk ise Kardashian’dan haberdar olmadıklarını söyledi.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

 

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Seksi modelden erken kutlama
EN ÇOK OKUNANLAR