Kesha'ya eski müzik yapımcısı tecavüz mü etti?

Amerika'lı pop şarkıcısı Kesha, eski müzik yapımcısı Dr. Luke'un kendisine tecavüz ettiği iddiası ile 2014 senesinde Luke'a dava açmıştı.


10 Eylül 2018 17:02

Kesha kendisine tecavüz ettiği için Dr. Luke'a 2014 yılında dava açtı. ABD’li pop şarkıcısı Kesha’nın 2016 yılında Lady Gaga’ya attığı mesajda, ünlü prodüktörün Katy Perry’e de tecavüz ettiğini yazdığı iddia edilmişti. Yaşadığı krizin ardından Kesha’nın tecavüz davasındaki ifadesinin tam hali yayınlandı. 10 senedir beraber çalıştığı prodüktör Dr. Luke'un ona zorla uyuşturucu verdiğini, tecavüz ettiğini; yıllar boyunca psikoloijk ve fiziksel şiddete uğradığını iddia etti. Kesha'nın bu yasal süreçte 40 milyondan fazla zarara uğradığı iddia ediliyor.

Kesha, Dr. Luke ile anlaşmasının feshedilmesini talep ediyor. Dr. Luke tüm suçlamaları reddettiği, bu suçlamaların aralarındaki anlaşmayı bozduğunu için Kesha'ya kaşı dava açtığını söyledi. Prodüktörün avukatları, Kesha'nın 2009 yılında kendi el yazısıyla yazdığı bir doğum günü kartını mahkemeye sundu. Bu kartta "En çekici yapımcıya. Hayallerimi gerçekleştirmeme yardım ettiğin için teşekkür ederim. Seni seviyorum." yazıyordu.

Sony müzik şirketi ile 6 albümlük bir anlaşması olan Kesha'nın bu anlaşma gereğince Dr. Luke ile çalışması zorunluluğu bulunuyor bu nedenden dolayı ne konsere çıkabiliyor ne de yeni albüm yapabiliyor çok fazla maddi zarar ve psikolojik zararar uğradığı iddia edilen Kesha geçenlerde bir mekanda gizlice sahneye çıkmıştı.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Peru'nun başkenti Lima'nın merkezi cayır cayır...
EN ÇOK OKUNANLAR