İYİ Parti'nin listesinde İlker Başbuğ var mı?

İlker Başbuğ İYİ Parti'den aday mı oluyor? İYİ Parti'nin 24 Haziran seçimleri için YSK'ya teslim edeceği listede sürpriz isimlerin yer alacağı konuşuluyor. Gündeme gelen isimlerden birisi de Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ olduğu da tahminler arasında. Kaynak: İYİ Parti'nin listesinde İlker Başbuğ var mı?


20 Mayıs 2018 14:07

İYİ Parti'nin vitrininde yer alması beklenen isimler arasında dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur, Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu, eski büyükelçi Gündüz Aktan'ın oğlu, MHP'nin eski milletvekili Uygar Suphi Aktan, Alperen Ocakları eski genel başkanı Yavuz Ağıralioğlu, Lütfü Şahsuvaroğlu, Adnan İslamoğulları gibi isimler bulunuyor.

ÜNLÜ SANAYİCİ ALİ ÇELİK OLABİLİR

Seçimlere girecek adayların belirlenmesi için teşkilatlarda temayül yoklaması da yapıldı. İyi Parti'nin, seçim bölgesinde en çok oyu alması ağırlık kazanan adaylarla seçime girileceği kaydedildi. İzmir'in tanınmış ülkücü sanayicilerinden Ali Çelik, milletvekilliği listelerinde yer alması muhtemel diğer isimlerinden olacak.

İLKER BAŞBUĞ SÖYLENTİSİ

Kamuoyunun takip ettiği müracaatlardan ayrı olarak, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de çantasında 30 kişilik sürpriz bir liste olduğu da iddia edildi. Genel başkan kontenjanından milletvekili yazılacak isimlerden birinin Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ olduğu öne sürüldü. Kaynak: İYİ Parti'nin listesinde İlker Başbuğ var mı?Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Atatürk Havalimanı'ndan Son Kez Yapılacak Tarih...
EN ÇOK OKUNANLAR