Aldatanlar ve aldatılanlar

İtiraf ediyorum kocamı aldattım


20 Mart 2019 17:40

MERHABA ben Merve. Önce sakin olun. Baştan söyleyim de sıkıntı çıkmasın, kocasını aldatan ben değilim. Ve ne olursa olsun aldatmaya karşıyım. Ama sanmayın ki sadece erkekler aldatır. Kadınlarda bal gibi sevgilisini, kocasını aldatır. Kimi daha tutkulu bir seks için kimi de bulamadığı şevkati, sevgiyi, ilgiyi buldum sanıp aldatır. Evli kadınların bence en büyük sıkıntılarından biri kocalarının artık onları ‘sevgili’ ve ‘kadın’ gibi değil de efendime söyleyeyim kankası, çocuklarının anası, askerlik arkadaşı, evin hizmetçisi falan gibi görmeleri.

Geçmişte kalıyor her şey

Şimdi feminist kardeşlerim ayaklanıp İstiklal’e falan çıkmasın istisnalar kaideyi bozmaz. Eskiden her fırsatta öpüşüp koklaşmalar yerini yarım yamalak dokunuşlara bırakıyor, nasıl olsa ‘benim’ diye düşünen erkek kişisi kadınına özen göstermeyi unutuyor. Hele çocuk olduktan sonra ‘ana’ öznesine dönüşen kadın ilk şokunu yaşıyor. Neyse; kendini artık güzel, alımlı, seksi hissetmeyen kadın kocası tarafından da yeterli ilgiyi görmeyince boşluğa düşüyor. Sonra yanlışlar birbirini izliyor tabii. Kendisini ‘dişi’ hissettiren bir adama kapılıp gidiveriyor.

‘Ya maçta ya da iş gezisinde’

Yakın arkadaşlarımdan biri mutlu giden ya da öyle görünen evliliğinde kocasını aldattığını itiraf etti geçenlerde, “Evet onu aldattım. Ve pişman değilim. Ondan intikamımı aldım. Haberim yok sanıyor ama beni onlarca kez aldattığını biliyorum. Başka kadınların koynundan çıkıp yanıma gelirdi, sanki ben anlamayacağım, hissetmeyeceğim. Her aldatmadan sonra da bana hediyeler alır, jestler yapardı pislik. Ne arkadaşlarıyla Rusya gezisi kaldı, ne de o bitmeyen maç geceleri. Bir kadın kocasının üstünde başka bir kadının kokusunu hissetmez mi? Ben geceler boyu evde onu bekleyip çocuklarıma iyi anne olmak için çırpınırken o her gece bir başkasıyla oluyordu. Sonunda dayanamadım. İşyerinden bir adamla sırf beni beğenmeyen, eskisi gibi arzulamayan, beni yüzlerce kez aldatan kocamdan intikam almak için seviştim. Ruhu bile duymadı. Şimdi dava açtım boşanıyorum ondan. Ne bok yerse yesin.”

Kadın maymun gibidir bir dalı tutmadan diğerini bırakmaz!

Her erkeğin aynı olmadığı gibi her kadın da bir değil tabii. Ancak bu benzetmeye katılmadan edemeyeceğim. Kadın kolay kolay kendini sağlama almadan bir ilişkiyi bitirmez. Maymun benzetmesi biraz bayağı olmuş olabilir ama tamamen asılsız da sayılmaz bence. Şimdi vay efendim ‘Kadınlara hakaret ediyor’ bilmem ne diye heyecanlanmasın bağzı hemcinslerim. Ama emin olduğum bir şey var; evli, bekar, nişanlı, sözlü neyse işte kadınını aldatmayan erkek yok denecek kadar az. Genci skor, yaşlısı ‘taze et’ peşinde. Tabii bu arada ‘evli erkek iyidir’ sözünü kendine ilke edinmiş avcı ablalar etrafta akbaba gibi uçarken, ‘kadın kadının kurdudur’ sözü de cuk oturuyor mevzuya