Şevket Arslan

İşte Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye dönüş tarihi


14 Ocak 2018 15:19

Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’ye döneceği tarih belli oldu… 1 Temmuz 2019. Görevi de netleşti. Sportif direktörlük.

Aziz Yıldırım’ın amacı ise Emre’yi gelecek sezon Aykut Kocaman’la beraber çalıştırmak. Emre ise Başkan Aziz Yıldırım’a hala kırgın. Giuliano Terraneo’nun kendisini mektupla göndermesini bir türlü yediremiyor.

Ali Yıldırım’la defalarca bir araya gelen Emre'nin, Başkan’ın kendisinden özür dilemesini hayal ettiğini ama bunu yapmayacağını bildiğini de itiraf ettiği gelen bilgiler arasında.

Beşiktaş'a bomba gibi iddia! Jordan Huggill

Statik olmakla eleştirdiği Negredo’nun yerine ondan daha statik Cyle Larin’le anlaşmak üzere olan Beşiktaş’ta gündeme sürpriz bir isim geldi… Jordan Hugill. Championship takımlarından Port Vale’de oynayan ve Premier Lig’den 12 milyon Sterlin’lik teklif aldığı iddia edilen 25 yaşındaki İngiliz oyuncunun Şampiyonlar Ligi’ne koştuğu iddia edildi.

Eklipse Sport Radio’da yer alan iddiaya göre; kariyeri boyunca hep alt liglerde kalan Huggill, kendisine Şampiyonlar Ligi’nde oynama şansı veren Türk başkana hayran oldu. Çünkü Türk başkanı, Huggill’e ilk kez üst düzey bir oyuncu olduğunu hatırlattı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Huggill, belki de Bayern’e karşı kariyerinin en değerli iki maçında oynama şansına bu kadar yakın olduğu için Alex’e (Neil-Preston’ın hocası) adeta İstanbul’a gitmek için yalvardı.

Ralf Rangnick'ten Terim'e Bruma için Atınç'lı cevap

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in istediği Bruma için Ralf Rangnick'ten olumsuz cevap alındı.

Fatih Terim, Bruma’ya mesaj gönderdi... ''seni takımımda görmek istiyorum'' dedi. ''Babam'' dediği Terim’in bu mesajına Portekizliden, ''gelirim'' cevabı geldi.

Fatih Terim, Alman ekibinin sportif direktörü Ralf Rangnick’i aradı, ''Bruma’yı sezon sonuna kadar bize kirala. Gelişimini tamamlatayım'' dedi.

Rangnick ise, ''Türkiye Ligi geliştirici bir lig değil. Atınç’ı aldık. Kiraladık. Çok geriye gitti. Bruma’da bu riske giremeyiz'' cevabı verdi.

Trabzonspor'a Remy teklifi

Sezonunun ikinci yarısına hazırlanan Trabzonspor’a Eder’den sonra Loic Remy önerildi.

Menajerlerin getirdiği oyuncular  hakkında olumlu görüşleri olmayan Rıza Çalımbay’ın, aklı fikri ise ilk günden beri adını verdiği Kızılyıldız’ın sağ kanat oyuncusu Srnic’te. Fakat Remy’nin de Eder gibi kanatta oynayabilmesi ve Burak Yılmaz’ı rahatlatacak olmasının Çalımbay’ı ikna edebileceği iddia ediliyor.

Beşiktaş'tan Gignac'a 12 milyon Euro

Meksikalılar transfer döneminin en çılgın iddiasını ortaya attılar.

Beşiktaşlı yöneticilerin gelecek hafta Los Angeles'ta Tigresli yöneticilerle görüşecekleri belirtildi. Sözleşmesinde 25 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli bulunan Gignac için Beşiktaş'ın 12 milyon Euro teklif edeceği yazıldı.

32 yaşındaki Fransız golcü bu sezon takımıyla 26 maçta 8 gol atıp, 6 asist gerçekleştirdi.

Fenerbahçe'de 2020 ''Elmas'' yılı olacak

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Elijf Elmas'ın üzerine titriyor.

Fenerbahçe'de Elijf Elmas’ın en büyük örneği Ozan Tufan. Aykut Kocaman, 18 yaşındaki genç oyuncusunu her karşısına aldığında Ozan üzerinden yürüyor. Kadro dışı bıraktığı genç oyuncusunun yaptığı ve yapmadığı şeyleri Elijf’e anlatıyor. Kendisinden yıldız beklemediğini bir takım oyuncusu beklediğinin üzerinde duruyor. Bu sezonun ikinci yarısında kendisini kullanacağını, gelecek yıl çok daha fazla maça 11’de başlayacağını ama 2019-20 sezonun ise Elmas yıl olacağı üzerinde duruyor.

Ozan Tufan için reddedilen teklifler dudak uçuklattı

Fenerbahçe’nin Ozan Tufan’ı kadro dışı bırakması ve satış listesine koyması bir anda dibe vurmasına neden oldu... Ozan Tufan'ın Fenerbahçe’ye ilk transfer olduğu dönemde Valencia genç oyuncu için Bursaspor’a transfer teklifi yapmış 6 milyon Euro önermişti. Ozan’a bu sezon başında da Benfica talip olmuş ve Fenerbahçe’ye 8 milyon Euro teklif etmişti.

2.5 yıllık dönemde Fenerbahçe’ye Ozan için değişik zamanlarda Anderlecht, West Brom, M’Gladbach gibi pek çok değişik ligden teklif gelmişti. Sözleşmesinde 21 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli bulunan Ozan için yönetim satışa koyduğundan beri gelen teklifler sadece kiralama.