İstanbul’da beklenen yağmur başladı! Vatandaşlar zor anlar yaşadı

İstanbul’da dün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarısı yapılan yağmur başladı. Yağışın etkili olmasıyla yollarda trafik oluşurken bazı vatandaşlar yağmurda ıslanmamak için duraklara sığındı.


22 Ağustos 2017 14:04

İstanbul’da dün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden şiddetli yağış ve dolu uyarısı yapılmıştı. Öğlen saatlerinde beklenen yağış etkisini göstermeye başladı. Beylikdüzü'nde etkili olan yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yollarda trafik oluşurken vatandaşlar da yağmurdan korunmak için duraklara sığındı.

5 dakikalık yağış hayatı felç etti

Balıkesir'de öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Görüş mesafesinin 20 metreye kadar düştüğü yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sırılsıklam ıslanırken, bazı yerlerde elektrik direkleri yollara devrildi. Hayatında ilk kez böyle bir yağmur gördüğünü söyleyen Afganistanlı Abdülaziz Kerim, şaşkınlığını gizleyemedi.

Balıkesir'de aniden bastıran sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın etkisi ile şehrin en işlek caddelerinde saniyeler içinde kimse kalmazken, sağanağa yolda yakalananlar sırılsıklam oldu. 5 dakika süren yağış dolayısı ile ağaçların dallarında kopmalar olurken, vatandaşlar su baskınlarına karşı dükkanlarının kapı altlarını kapatmaya çalıştı. Bazı yerlerde ise elektrik direkleri devrildi.

Afganlı Abdülaziz sağanak ile tanıştı


3 yıldır Balıkesir'de yaşayan Afganistanlı Abdülaziz Kerim, Afganistan'da bu kadar şiddetli bir sağanak yağmuru hayatı boyunca görmediğini söyledi.

Öte yandan, şiddetli yağış vatandaşların kamerasına da yansıdı. Çok sayıda vatandaş elindeki cep telefonları ile şiddetli yağışı görüntülerken, Karesi Belediyesi'nin 7. katından görüntülenen yağmur izleyenleri ürpertti.

Galericilerden lüks araçlara dolu önlemi

İstanbul’da verilen şiddetli yağış ve dolu uyarısı, lüks otomobil satan galericileri harekete geçirdi. Galericiler araçların zarar görmesini önlemek için farklı yöntemlere başvurdu. Bazıları araçları balonlu naylonlar ve straforlarla kaplarken bazıları da araçlarını kapalı otoparktan çıkarmadı.

İstanbul’da yaklaşık bir ay önce yağan ceviz büyüklüğündeki dolu, araçlara büyük oranda hasar vermiş araç sahiplerini maddi hasara uğratmıştı. Dün Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan şiddetli yağış uyarısının ardından Kadıköy’de ve Levent'te lüks araç satışı yapan galericiler, ilginç önlemlere başvurdu. Lüks araçları balonlu naylonlarla saran galericiler, araçların üzerini halı, kilim ve battaniyelerle sararak önlem aldı. Öte yandan bazı sürücüler de uyarılar sonrasında araçlarını kapalı otoparktan çıkarmadıklarını belirtti.

Geçen sefer yağan dolu nedeniyle araçlarının çok fazla zarar gördüğünü belirten galerici Alper Uzun, “Geçen seferki gibi olmasın diye araçları kapalı otoparktan çıkarmadık. Geçen sefer önlem alamadık onun için 30 bin lira zararımız oldu.“ dedi.

Şaban Fırat isimli galerici ise,“Biz önlemimizi bu şekilde alıyoruz.Dün gece baya uğraştık, aklımıza böyle bir önlem geldi. Daha önce alamamıştık önlem ama bu sefer aldık. “diye konuştu.

 

Kaynak: İha


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Suruç'ta sandık başında kavga: 3 yaralı
EN ÇOK OKUNANLAR