Her derde deva “AŞK”

Aşk için insanlık varolduğundan beri sayısız tarif yapılmış olup, hiçbir tarife sığmayacak kadar zengin her kişide farklı yaşanan ve yaşatılan bir duygulanım halidir.


13 Mayıs 2019 14:34

Bu zengin duyguyu tadabilme bahtiyarlığına ulaşanlar olduğu gibi bunu hiç yaşamadan ve yaşatmadan ömrünü tamamlayan bahtsızlarda vardır. Malesef ikinci gurup büyük ekseriyeti oluşturmaktadır. Birde her yaşadığını aşk zanneden gafiller vardır ki onlar konumuz dışıdır.
Her insanda teorik olarak aşık olma potansiyeli ve kapasitesi olmakla birlikte bu kabiliyetin ve duygunun gelişmesi ve tekamülü gerekmektedir. Bazı insanlarda bu gelişme olmamış, olamamıştır. Bu duruma sebep olan başlıca faktörler;
Çocukluğundan itibaren sevgi görememe, duygusal yakınlık ve yoğunluk içerisinde bir atmosferde yaşamamadır. Hayatında  sevgi duygusallık yoğunluk ortamı görmemiş bir kişiden aşk gibi sevginin şahikası olan bir kavramı beklemek oldukça güçtür. Dolayısıyla insanların aşk gibi ulvi duyguları yaşayabilmesinde doğduğundan itibaren aile bireylerinden ve çevresinden sevgi ve şefkat görmesinin çok önemli bir rolü vardır. Sevgi ve şefkat duygusunu tatmayanlardan aşk gibi derin duygular beklenmemelidir.

Kaynak: milliyet / pembenar

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Seks pozisyonlarını denedi, videosunu canlı yay...
EN ÇOK OKUNANLAR