Şule Çet davasında karar belli oldu

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin görülen davada karar belli oldu. Sanık Çağatay Aksu'ya müebbet hapis cezası Berk Akand hakkında ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

04 Aralık 2019 Çarşamba 12:35 | Son Güncelleme: 04 Aralık 2019 Çarşamba 12:44
Şule Çet davasında karar belli oldu

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Çağatay Aksu'ya müebbet hapis cezası Berk Akand hakkında ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Cumhuriyet Savcısı bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklardan Çağatay Aksu'nun "kasten öldürme" suçundan bir kez müebbet ve "cinsel saldırı" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 39 yıla kadar, Berk Akand'ın ise Aksu'nun işlediği suçlara yardımdan 31 yıla kadar hapsini istemişti.

Gazi Üniversitesi öğrencisi Çet, 29 Mayıs 2018'de, Ankara'daki bir plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitirmiş, olayla ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand hakkında dava açılmıştı.

Kaynak: posta

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet