Şeytanın aklına gelmez! Herkes 94 yaşındaki büyükannesine baktığını sanıyordu...

Geçmişte modelliğin yanı sıra ünlü isimler için moda tasarımcılığı da yapmış olan 38 yaşındaki kadının yaptıkları, öz annesini bile dehşete düşürdü. Vicdanı el vermeyen kadın, kendi kızını polise ihbar etti. İşte İngiltere'den gelen son dakika haberinin detayları...

15 Ocak 2020 Çarşamba 12:32 | Son Güncelleme: 15 Ocak 2020 Çarşamba 12:36
Şeytanın aklına gelmez! Herkes 94 yaşındaki büyükannesine baktığını sanıyordu...

Emily Evans-Schreiber, Cara ve Poppy Delevingne kardeşler gibi ünlü isimler için tasarımcılık yapmış, bir dönem de kamera önüne geçerek modellik kariyerinde yükselmiş bir isimdi.

İngiltere'nin Northamptonshire kentinde yaşayan Emily Evans-Schreiber, 2018 yılının Nisan ayında yaşlı büyükannesinin bakımıyla ilgilenmeye başladı.

Emily Evans-Schreiber'ın annesi de, kızının demans hastası olan 94 yaşındaki Rosina Evans'ın tedavisi ve bakımıyla ilgilendiğnii düşünüyordu.

Ancak Emily'nin yaşantısı, büyükannesine bakmaya başlamasının ardından hızlı bir şekilde değişti. 94 yaşındaki büyükannesine bakması istendiğinde hesabında sadece 40 sterlin olan Emily Evans-Schreiber'ın önce giyim tarzı değişti.

Eski kıyafetlerinden hızlıca kurtulan eski model, bir anda ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan ve binlerle sterlin kıyafetler giymeye başladı.

Bir çocuk annesi kadın, lüks otellerde tatiller yapmaya ve sık sık yurt dışına gitmeye başladı. Kızıyla birlikte Los Angeles'ın en gözde otellerinde uzun tatiller yaptı.

Emily Evans-Schreiber'ın annesi, kızının bu lüks yaşam tarzından şüphe etmeye başlayınca araştırma yaptı.

Rosina'nın banka hesaplarını incelediğinde şoka uğrayan anne, kızının bakımını üstlendiği büyükannesinin hesabından para çaldığını fark etti.

Hayatının şokunu yaşayan kadın, annesinden çalan kızını polise ihbar etmekten başka çare bulamadı.

Bir çocuk annesi Emily Evans-Schreiber, tutuklanmasının ardından suçunu itiraf etti. Kadının, büyükannesinin hesabından çaldığı paradan 25 bin sterlini, 8 yaşındaki çocuğunun babasına verdiği ortaya çıktı.

Emily Evans-Schreiber'ın büyükannesi ise, torununun kendisinden para çaldığını öğrenmeden hayata gözlerini yumdu.

Öldüğünde yaşlı kadının hesabında yalnızca 7 bin sterlin kaldığı ortaya çıktı. Emily'nin 2018 yılının nisan ile aralık ayları arasında, büyükannesinin hesabından 230 bin sterlin çaldığı ve bu parayı harcadığı belirtildi.

Mahkemeye çıkarılan ve suçunu kabul eden Emily Evans-Schreiber, iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak kadının cezası ertelendi.

Emily ayrıca 150 saatlik toplum hizmeti cezasına çarptırıldı. 38 yaşındaki kadın ayrıca alkol tedavisi görmek üzere rehabilitasyon merkezine yatırılacak.