Kobe Bryant'ın 'kraliçe'si Vanessa!

Efsane basketbolcu Kobe Bryant, henüz 41 yaşında bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. Helikopterde 19 yıllık eşi Vanessa Laine Bryant bulunmuyordu. Gözler kazada hem eşini hem de 13 yaşındaki kızı Gianna'ya çevrilirken, Vanessa'dan henüz bir açıklama gelmedi. Kobe Bryant, iki ay önce eşiyle tanışmalarının 20'nci yılını kutlamış ve eşine "kraliçem" diye hitap etmişti... İşte Kobe'nin 'kraliçe'si ve büyük aşkı Vanessa...

27 Ocak 2020 Pazartesi 14:36 | Son Güncelleme: 27 Ocak 2020 Pazartesi 14:37
Kobe Bryant'ın 'kraliçe'si Vanessa!

NBA efsanesi "Black Mamba" lakaplı Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna'nın helikopter kazasında hayatını kaybetemsi dünyanın dört bir yanından insanları üzüntüye boğdu.

California'nın Calabasas kentinde meydana gelen helikopter kazası tüm dünyada en çok konuşulan olay olurken, Kobe'nin diğer üç kızı ve eşi Vanessa'nın helikopterin içinde olmadığı bilgisi geldi.

41 yaşında hayatını kaybeden efsane sporcunun eşi Vanessa Laine Bryant, korkunç haber sonrasında herhangi bir açıklama yapmadı.

Çiftin en küçük kızları Capri Bryant'ı henüz 17 hafta önce dünyaya getiren Vanessa'nın Natalia ve Bianka adlı iki kızı daha bulunuyor.

Kobe ve Vanessa, iki ay önce tanışmalarının 20'nci yılını kutlamamışlardı. Çok sevdiği karısı Vanessa'nın olduğu fotoğrafları sık sık Kobe Bryant, çiftin birlikte çekilmiş iki fotoğrafını paylaşmıştı.

Efsane sporcu, çiftin gençlik yıllarından bir fotoğraf ile yakın zamanda çekilmiş bir kareyi paylaşmıştı. Sekiz hafta öce yapılan bu paylaşım, 1.4 milyon beğeni almıştı.

Kobe Bryant, 28 Kasım 2019 tarihli duygu dolu paylaşımında "20 yıl önce bugün, en yakın dostum ve kraliçem Vanessa ile tanıştım." diye yazmıştı.

 

Çift tanıştığında Vanessa, bir müzik klibinde modellik yapıyordu. Kobe o zamanlar 21 yaşındaydı. Vanessa ise 17 yaşında bir lise öğrencisiydi.

Çiftin aşkları o dönemde de gündeme bomba gibi düşmüştü. Los Angeles Times'ın haberine göre Vanessa ve Kobe'yi beraber görüntülemek isteyen bir helikopter, evlerinin tepesinde saatlerce gezmişti.

Basının yoğun ilgisi yüzünden Vanessa'nın lise son sınıfa devam edemediği iddia edilmişti.

Kobe ve Vanessa, tanıştıktan bir yıl sonra nişanlanmış, altı ay süren nişanlılık döneminden sonra ise 2001 yılında sade bir törenle dünya evine girmişti.

Evlendiklerinde Vanessa 18, Kobe de 22 yaşındaydı. Çift evlilik sözleşmesi imzalamamış, bu bile gündem yaratmıştı.

Kobe'nin ailesinin bu evlilikten ötürü memnun olmadığı ve çiftin düğününe katılmadığı iddia edilmişti.

 

Evliliklerinin ikinci yılında, çift dünya basınını uzun süre meşgul eden bir skandalla yüzyüze gelmek zorunda kaldı.

Kobe, 2003 yılında Colorado'da bir otelin personeline tecavüz etmekle suçlanmıştı. Yanında eşi Vanessa ile birlikte basın toplantısı düzenleyen gözü yaşlı Kobe, canlı yayında eşinden özür dilemişti.

Kobe, "Sen benim bel kemiğimsin. Benim için bir lütufsun. Kalbimden bir parçasın. Aldığım her nefessin." diyerek adının karıştığı skandal nedeniyle Vanessa'dan özür dilemişti.

Kobe Bryant, sözlerine "Tanıdığım en güçlü insansın. Seni ve ailemizi böyle bir süreçten geçirdiğim için çok üzgünüm". diyerek devam etmişti.

Kurban, tanıklık etmekten vazgeçince dava düşmüş ve olay kapanmıştı.

2005 yılında Vanessa, düşük yaptığında, Kobe karısınına yaşattığı stres yüzünden kendini suçlamıştı. Kendisi hakkında çekilmiş bir belgeselde, "Ona stres dolu bir yıl yaşattım. Benim hatam yüzümden zor bir yıl geçirdi. Benim yüzümden çocuğumuzu kaybettik" demişti.

2011 yılında, 10 yıllık evliliğin ardından Vanessa kocası Kobe'ye boşanma davası açmıştı. Ancak çift evliliğindeki sorunları çözmeyi başardı ve boşanmaktan vazgeçti.