Kıskanç koca dehşet saçtı! Gece yarısı karısını bir erkek arayınca...

Kıskanç koca, gece karısının telefonu çalınca öfkeden deliye döndü. 30 yaşındaki kadına evlilik yüzüğünü zorla yutturan adam dehşet saçtı.

04 Aralık 2019 Çarşamba 15:12 | Son Güncelleme: 04 Aralık 2019 Çarşamba 15:29
Kıskanç koca dehşet saçtı! Gece yarısı karısını bir erkek arayınca...

2010 yılından beri evli olan Lucy-Anne Rushton ve Shaun Dyson, İngiltere'nin Hampshire bölgesindeki Andover kentinde yaşıyordu.

 

Ancak evlendikleri ilk günden beri çiftin yıldızı hiç tam olarak barışmamıştı. 28 yaşındaki Shaun Dyson, kıskançlıkları ve şiddete olan eğilimiyle eşi Lucy-Anne'e zor zamanlar yaşatıyordu.

Korkunç olay ise, bu yıl 23 Haziran tarihinde meydana geldi. Akşam saatlerinde 30 yaşındaki Lucy-Anne'in telefonu çaldı. İddiaya göre arayan bir erkekti.

Öfkeden ve kıskançlıktan deliye dönen Shaun Dyson, telefondakinin kim olduğunu sormaya başlayarak eşine şiddet uygulamaya başladı. Lucy-Anne, kaçmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Shaun Dyson, bir çocuk annesi eşine evlilik yüzüğünü göstererek, "Bu yüzüğü yutacaksın. Çünkü bu evlilik bitti, artık birlikte değiliz" diye bağırmaya başladı.

Daha sonra da dokuz yıllık Lucy-Anne Rushton'ını dövmeye başladı. 30 yaşındaki kadın bilincini kaybetmiş bir şekilde yerde yatıyordu ancak öfkeden deliye dönen adam, eşine tekmeler savurmaya devam etti.

 

Komşuların ihbari üzerine polis ekipleri olay yerine gelerek cani kocayı tutukladı. Cezaevine gönderilen adamın bahkemesi, dün görülmeye başlandı.

 

Savcılık dünkü duruşmada yaptığı konuşmada, olayın sadece bir öfke nöbetinden ibaret olmadığını, Shaun Dyson'ın eşini öldürmeyi ne zamandır kafasına koyduğunu söyledi.

Lucy-Anne Rushton'ın daha önce de hayatından endişe ettiği ve kocasından korktuğu bilgisi, tanıklık eden kişiler tarafından mahhemeye sunuldu.

Ayrıca Shaun Dyson'ın her an kaçabilecek gibi hazırda bir bavulu olduğu, bavulun içinde giysiler, bir miktar para ve silah olduğu açıklandı.

 

Lucy-Anne Rushton'ın annesinin de kızının gördüğü şiddete tanık olduğu bilgisi, mahkemede paylaşıldı.

Savcılık, zanlının Lucy'yi öldürdüğü konusunda herhangi bir şüphe olmadığını hatırlattı ve "Burada dikkat edilmesi gereken husus, Lucy'nin uzun süredir korku içinde yaşadığı gerçeğidir.

"Bu da demek oluyor ki Lucy, bir anlık öfke nöbeti sonrasında öldürülmedi. Lucy, bir süredir planlanan bir cinayetin kurbanı oldu." dedi.

Mahkemede ayrıca 2018 yılının eylül ayından görüntüler de izletildi. Bournemouth'taki bir otel koridoruna ait güvenlik kamerası görüntülerinde, Shaun Dyson'ın bir tartışam sırasında Lucy-Anne Rushton'a tükürdüğü ve kadının boğazını sıktığı görülüyor.