'Bahçeli’nin gerçek hastalığının tahlil sonuçları elimde' diyerek açıkladı: Ciğerleri sıvı topluyor

Bahçeli’nin hastalığını sadece Erdoğan’ın, MHP ve İYİ Parti üst yönetiminin bildiğini öne süren gazeteci Sabahattin Önkibar, Bahçeli’nin, Erdoğan’ın talimatı ile Şehir Hastanesi’ne yönlendirildiğini de ileri sürdü.

10 Şubat 2020 Pazartesi 00:39 | Son Güncelleme: 10 Şubat 2020 Pazartesi 00:40
'Bahçeli’nin gerçek hastalığının tahlil sonuçları elimde' diyerek açıkladı: Ciğerleri sıvı topluyor

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin hastalığının açıklandığı gibi üst solunum enfeksiyonu olmadığını ileri süren Sabahattin Önkibar, “Bahçeli’nin hastalığının tam adı Kardiyomiyopati” dedi.

‘CİĞERLERİ SIVI TOPLUYOR’
Bahçeli’nin kalp hastası olduğunu öne süren Önkibar, “‘Kardiyomiyopati ne demek’ diye sorarsanız… Kalp kasları çok zayıf. Kalp, pompa fonksiyonunu yerine getiremiyor. Kan yetirince temizlenemiyor ve ciğerlerde sıvı toplanıyor. Bu hastalığın belirgin özelliği aşırı halsizlik, bellek kaybı ve Allah korusun pıhtı atmaları görülüyor bu tür hastalarda” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin halsizliğinin kamuoyuna da yansıdığını söyleyen Sabahattin Önkibar, Bahçeli’nin hastalığının halk arasında “kalp yetmezliği” olarak bilinen rahatsızlık olduğunu iddia etti.

BAHÇELİ’YE AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN TAHLİL SONUÇLARI
Devlet Bahçeli’ye ait olduğunu iddia ettiği tahlil sonuçlarına ilişkin de bilgiler de veren Sabahattin Önkibar, “Üç profesör Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığıyla ilgileniyor. Özel olarak Bakanlık tarafından görevlendirildiler. Bunlardan bir tanesi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın akrabası. Bu isim Bahçeli’nin çok sevdiği bir isim. Bahçeli özellikle bu ismi istedi. Vallahi bu bilgileri ben ondan almadım” dedi.

SADECE BİR AVUÇ İNSAN BİLİYOR
Bahçeli’nin hastalığını sadece Erdoğan’ın, MHP ve İYİ Parti üst yönetiminin bildiğini söyleyen Önkibar, Bahçeli’nin, Erdoğan’ın talimatı ile Şehir Hastanesi’ne yönlendirildiğini de ileri sürdü.