'Ağzına silahı soktu, öldürmekle tehdit etti'

Ünlü oyuncunun eski karısı, çocuğunun velayetini almak için dava açtı. Eski kocası hakkındaki iddialar ise yenilir yutulur cinsten değil!

15 Ekim 2019 Salı 09:34 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2019 Salı 09:45
'Ağzına silahı soktu, öldürmekle tehdit etti'

Dünyaca ünlü oyuncunun karısını öldürmekle tehdit ettiği iddiası, gündeme bomba gibi düştü.

Hollywood'un başarılı isimlerinden Jeremy Renner'ın eski karısı Sonni Pacheco, ünlü oyuncunun kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü.

Sonni, ünlü oyuncunun ayrıca tabancayı kendi ağzına sokup kendini öldürmekle tehdit ettiğini de iddia etti.

Bir yıldan daha kısa bir süre evli kalan çift, 2014 yılında boşanma kararı almıştı.

Altı yaşında Ava adlı bir kız çocukları bulunan çift, kızlarının ortak velayeti konusunda anlaşmıştı.

Ancak ünlü bir heykeltıraş olan Sonni, eski kocası Renner'ın kızının yanında da tehlikeli hareketler yaptığını ve bu nedenle velayetin kendisini kalmak istediğini belirten bir velayet davası açtı.

Kızının, eski kocasının evinde güvende olmadığını ileri süren Sonni, 48 yaşındaki oyuncunun uyuşturucu ve alkol problemi olduğunu da ileri sürdü.

 

Jeremy Renner'ın kızının yanındayken de kokain ve alkol kullandığını, hatta uyuşturucuyu evinin banyosunda, kızı Ava'nın da ulaşabileceği bir noktada unuttuğunu iddia etti.

Oyuncu ve heykel sanatçısı Sonni Pacheco, Renner'ın uyuşturucu ve alkol etkisi altında olduğu zamanlarda intihara meyilli ve tehlikeli bir hale geldiğini söyledi.

Dava dosyasının ortaya çıkmasından sonra ortaya dökülen bu iddilar hakkında aktör Jeremy Renner da açıklama yaptı.

Ünlü oyuncunun sözcüsü, çiftin sancılı bir ayrılık süreci yaşadığı için eski karısının Renner'a kızgın olduğunu ve bu nedenle söz konusu iddiaları ortaya attığını söyledi.

Jeremy Renner, ayrıca eski karısının "kafayı onu bitirmeye taktığını" da ileri sürdü.

Çok okunan TMZ sitesinin ulaştığı dokümanlara göre, geçtiğimiz yıl kasım ayında bir gece kulübünde gerçekleşen olayda, Jeremy Renner bir arkadaşına "eski karısından kurtulmak istediğini" söyledi.

İddiaya göre ünlü oyuncu "artık onunla uğraşamadığını ve ortadan yok olmasını istediğini" söyledi.

Başka bir olayda ise Jeremy Renner, silatı kendi ağzına sokup kendini öldürmek hakkında tehditler savurdu.

Sonra da yatak odasında Ava'nın uyuyor olmasına aldırmadan silahı ağzından çıkararak tavana doğru ateşledi.

Ünlü oyuncunun eski karısı Sonni, ayrıca aktörün evine sayısız kadının girip çıktığını ileri sürerken, söz konusu kadınlardan bazılarının isimlerini de verdi.

Bu kişiler "Tayler, Kelley, Natalie, Summer, Faith, Christina, Naz ve Jessica" olarak dava dosyasına geçti.

Pacheco'nun iddialarına göre Jeremy Renner bir defasında da "Kızımın Sonni gibi bir annesi olacağına hiç olmasın daha iyi" dedi.

Renner ve Pacheco 2014 yılında evlenmiş, bir yıl içinde kızları dünyaya gelmiş ve çift doğumdan hemen sonra boşanmıştı.

Jeremy Renner, nafaka olarak karısına her ay 13 bin dolar ödüyor. Ancak eğer aktörün o yılki geliri 2.3 milyon doları geçerse, yüzde 5'ini karısına veriyor.

Renner, 2015 yılında Playboy dergisine yaptığı açıklamada, "Kızım Ava ile geçirdiğim dakikalar hayatımın en güzel anları" diye konuşmuştu.

İki kez Oscar'a aday olan Jeremy Renner, bağımsız filmlerde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamış; daha sonra Avergers serisi, The Hurt Locher (Ölümcül Tuzak), Wind River (Kardaki İzler), The Town (Hırsızlar Şehri) gibi pek çok başarılı filmde rol almıştı.