İstanbul Valiliği'nden kuvvetli sağanak yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, İstanbullulara kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunarak, vatandaşları sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar konusunda dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı

08 Ekim 2019 Salı 12:15 | Son Güncelleme: 08 Ekim 2019 Salı 12:17
İstanbul Valiliği'nden kuvvetli sağanak yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin verilerini paylaşarak, İstanbullulara kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Valilik'ten yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Pazartesi akşam etkili olan yağış 8 Ekim Çarşamba akşam 18.00'ya kadar Marmara’nın kuzeydoğusunda sağanak yağışlar görülecek.

''Dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"

Etkisini artıracak yağışların İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Sel, su baskını ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

AFAD'dan da uyarı geldi

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), İstanbul ve çevresinde sağanak yağışın etkisini arttıracağını belirterek, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, İstanbul ve çevresinde sağanak yağışın etkisini arttıracağını belirterek, sel ve su baskınlarına karşı uyarmıştı. Bir uyarı da AFAD'dan geldi.

AFAD sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Meydana gelebilecek ani sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun” uyarısında bulundu.