Genetikçiler açıkladı: Messi’yi mevcut tekniği ile klonlayabiliriz

Bir genetikçi Lionel Messi'yi klonlamanın mümkün olduğunu doğruladı.


20 Mart 2019 16:48

Avrupa Genom Arşivi Başkanı Arcadi Navarro, "Messi'nin mevcut tekniklerle klonlanabileceğini" açıkladı.

Lionel Messi zamanımızın futbol dehası. Ancak Arjantinli yıldız 31 yaşında ve kariyerinin son bölümüne girdi. Emekli olmaktan korkmaya başladı. Pek çok futbolseverde bir daha onun kadar büyük bir oyuncu görme şansı olup olmadığını birbirine sormaya başladı. Genetik uzmanları ise bunun mümkün olduğunu iddia etmeye başladı.

İspanyol Cadena SER radyosuna konuşan genetik uzmanı ve Avrupa Genomlar Arşivi'nin başkanı Arcadi Navarro, “Evet, Messi’yi mevcut tekniklerini koruyarak klonlalayabiliriz. Messi’ye çok benzeyebilir. Sonuçta Messi ikiziyle doğmuş ama ikizi 20 ya da 30 yıl boyunca donmuş olarak düşünülebilir. Messi'nin ikizi gibi görünebilir” dedi.

Navarro’ya göre Messi'nin klonu, genetik niteliklerini miras alır. Ancak futbol seviyesine ve şu anki potansiyeline ulaşması için dış bileşenler gerekli. Navarro, “klon Messi ile aynı potansiyele sahip olabilir. Ancak niteliklerinin,  genetik bir bileşeni, eğitimsel, çevresel birleşenlerin hep doğru yönde işlenmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Yıldırım- İmamoğlu canlı yayını başladı!
EN ÇOK OKUNANLAR