G-string sağlığı tehdit ediyor!

G-string tipi iç çamaşırlarının çoğu kadının gözdesi olduğu biliniyor. Sıcak yaz aylarında açık renkli kıyafetlerle daha çok tercih edilen bu tip çamaşırların ise sağlığa zararlı olduğu kaydedildi.

20 Mayıs 2019 14:38
G-string sağlığı tehdit ediyor!

G-string kadın sağlığını nasıl etkiliyor?


Los Angeles eyaletinde bir jinekolog olan Dr. Liza Masterson, sürekli g-string kullanımının kadın sağlığını nasıl etkilediğini açıkladı. Yürüttüğü araştırma g-stringin pek çok soruna neden olduğunu gösteriyor.

Sentetik Kumaş İç Çamaşırlarından Kaçının


Yeni giymeye başlayanlar için sürekli g-string kullanmak, vajinal enfeksiyonlara ve cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklara neden oluyor. Genellikle yapımında kullanılan sentetik kumaşlar ise sürekli aşırı nemli bir ortam meydana getirdiği için, mikrobik bakterilerin üreme ihtimalini artırıyor. Bu çamaşırların arkasındaki ip kısım ise bakterilerin kolayca vajinaya ulaşmasına yol açıyor. Bu sayede üreyen bakteriler kolayca başka organlara da yayılabiliyor.


Bu nedenle çok şık görünse ve kullanışlı olsa da g-stringler vücut tipinize uygun değilse hemoroit, kaşıntı ve daha pek çok soruna neden olabilir. Sürekli cilde sürtündüğü için de herhangi bir durumda vajinanın zedelenmesine neden olur.

Sağlığa zarar vermeyen iç çamaşırı nasıl seçilir?


Dr. Masterson g-string kullanımının sürekli olması halinde tehlike teşkil edeceği sonucuna varıyor. Ancak zaman zaman her kadının ihtiyaç duyduğu bu çamaşırı sağlık kurallarına uygun olarak seçtiğinizde giyebilirsiniz. İşte püf noktaları:


•    Doğal pamuk veya ipek g-stringleri tercih edin.
•    Eğer sentetik kumaştan üretilmişse düzenli olarak antibakterilyel mendiller kullanın.
•    Sağlık açısından bakılırsa sıkı olanlardan ziyade bol g-stringler giymek daha yararlıdır. Çünkü bakterilerin yayılmasınız azaltmaktadır.
•    Sadece ihtiyaç duyduğunuzda giyin ve mümkün olduğunuz en kısa sürede daha sağlıklı bir çamaşır ile değiştirin.
•    Sıcak ve nemli havaların g-string giymek için en kötü hava olduğunu unutmayın.

Kaynak: milliyet / pembenar

G-string
loading...