Fransız yönetmen Luc Besson hakında tecavüzden suç duyurusu

Fransa Cannes Film Festivali'nin 71'incisine ev sahipliği yaparken, Fransız sinemasının en önemli yönetmenlerinden Luc Besson hakkında tacavüz iddiası ortaya atıldı


20 Mayıs 2018 01:32

İsmi açıklanmayan bir kadın oyuncu, Fransız yönetmen Luc Besson aleyhinde tecavüz iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Fransız Europe 1 Radyosu'nun haberinde verdiği detaylara göre, 27 yaşındaki bir genç sinema oyuncusu, polise başvurarak Besson tarafından cinsel istismara uğradığını söyledi.

UYANDIĞINDA KENDİNİ OTEL ODASINDA BULDU

Perşembe gecesi Bristol Hotel'de Besson ile randevulaştığını anlatan genç oyuncu, birlikte çay içtikten sonra bayıldığını, uyandığında ise kendisini otel odasında bulduğunu anlattı.

Kendine geldiğinde, Besson tarafından tecavüze uğradığını ve yalnız bırakıldığını anlayan oyuncu, otel odasında bir miktar para da bulunca polise gittiğini dile getirdi.

İDDİALARI REDDETTİ

Fransız yönetmen 59 yaşındaki yönetmen Luc Besson, avukatı aracılığıyla kadın oyuncuyu zaman zaman gördüğünü söyledi ancak uyuşturucu vererek tecavüz ettiği iddialarını ise reddetti.

Fransız medyası, Holywood tecavüz iddialarıyla çalkalanırken, Fransız sinema dünyasının sessiz kalmasını eleştirmiş, Fransız oyuncuların da sessizliğini kırması çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: Posta

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Yeliz Yeşilmen'in kına gecesini aratmayan doğum...
EN ÇOK OKUNANLAR
Reklamın kapanmasına 5 saniye kaldı