Film değil gerçek! ABD’de bir polis silahını çekti

ABD’nin Arkansas Eyaletine bağlı Little Rock Polis Departmanında görevli bir polis memuru ile bir zanlı arasında yaşanan çatışmanın görüntüleri sosyal medyada bir anda viral haline geldi.


14 Mart 2019 11:47

Olay 22 Şubat’ta meydana geldi. Polis memuru Charles Starks, çalındığı bildirilen bir Nissan Altima marka aracı durdurmaya çalıştı. 30 yaşındaki siyahi Amerikalı Bradley Blackshire ise aracı sürmeye devam edince, ortaya filmleri aratmayan görüntüler çıktı. 

Diğer bir araçtan kaydedilen görüntülerin ilk bölümünde sadece sesler duyuluyor. Memur Starks, silahını çekerek sürücüye arabadan inmesini emrediyor. Ancak Blackshire emre olumsuz cevap veriyor. Ardından Starks ile beraber araçta görüntülere giriyor. Aracı kullanan siyahi Amerikalının kaçmaya çalışması Starks’ı kızdırıyor. Silahını direkt Blackshire’ı hedef alarak ateşliyor. Hatta bir ara aracın kaputunun üzerine çıkarak silahındaki kurşunları boşaltmaya devam ediyor. Tam 15 el ateş ediyor.

Bu sırada Starks’ın ekip arkadaşı olduğu tahmin edilen ve videodan soyadının Simpson olduğu anlaşılan diğer polis aracından iniyor ve siyahi Amerikalıya küfür ederek araçtan inmesini emrediyor. Yaralı olduğunu belirten Blackshire müdahale istiyor ama Starks’ın ekip arkadaşı küfürler savurmaya devam ediyor. Bu sırada iki polis, Blackshire’ın yanında bulunan kadına, “elinde silah vardı. O yüzden ateş ettik” diye mobing uyguluyor. Ayrıca kelepçeliyor.

Starks uzun bir süre sonra merkeze sürücünün vurulduğu mesajını gönderiyor ve yardım istiyor. Ancak siyahi Amerikalını araçtan ancak cesedi çıkarılabiliyor. Videonun son bölümünde ise diğer polis aracının yandan çarparak Blackshire’ın içinde bulunduğu aracı çarparak durdurduğu görülüyor.

Blackshire ailesinin avukatı polisin "makul olmayan ve aşırı güç kullanamı” yüzünden dava açarken, FBI, Starks'ın rozetini aldı. Maaşsız izne ayırdı. Soruşturma bitene kadar göreve geri dönmesini engelledi.
 

 

UZMAN ERBAŞ OLMAK İSTEYENLER! ŞARTLAR BELLİ OLDU - TIKLA

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
İran zenginleştirilmiş uranyum kapasitesini art...
EN ÇOK OKUNANLAR