Fenerbahçeli futbolcu Van der Wiel, 16 milyon TL dolandırıldı

Fenerbahçeli Gregory van der Wiel, ünlü menajer Ümit Akbulut tarafından 16 milyon TL dolandırıldığını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.


15 Mayıs 2017 17:05

Fenerbahçeli futbolcu Gregory Van der Wiel, organizasyon şirketi tarafından dolandırıldığını açıkladı. Hollandalı yıldız, zararının 4.5 milyon dolar olduğu ifade ederken savcılığa suç duyurusunda bulundu.

A Haber'den Emrullah Erdinç'e konuşan Van der Wiel, nasıl dolandırıldığını anlattı. İşte Hollandalı futbolcunun açıklamaları:

"Futbol kariyerim için Türkiye'ye geldim. Türkiye'nin insanlarını çok seviyorum. Ben iyi niyetle buraya geldim. Birkaç ay sonra Ümit Akbulut'la tanıştım. Bana iş yapmayı teklif etti, güvendim o insana. Hatta birlikte bir okula gittik ve küçük çocuklarla buluştuk. Bana güvence verdi.

"BENİ TEHDİT ETTİ"
Daha sonra organizasyon yapacağız diye benden para istedi. 4 ay içinde sürekli para istedi. En son 4,5 milyon dolara kadar para verdim. Sonra ona dedim ki; 'Ne oldu bizim organizasyonlar?' Bu soruyu sorduğumda '600 bin dolar daha verilmezse bu verdiğin paraları unut, burası Türkiye hiçbir şey yapamazsın' dedi. Beni tehdit etti. Bu benim futbol kariyerime de yansıdı. Bir insan özel hayatında böyle dolandırılınca futbol kariyeri dahil bütün hayatını etkiler.

"TEK ÜMİDİM TÜRK ADALETİ"
Ben burada hem futbol oynamayı hem de yatırım yapmayı istedim. Maalesef böyle kötü bir insanla tanıştım. Boksör Floyd ve Justin Bieber'i getireceğini söyledi. Bu isimleri kullanarak beni kandırdı. Türk adaletine güveniyorum. Tek ümidim ve güvendiğim onlar. Bu tarz dolandırıcıları sadece Türk adaleti durdurabilir."

ROSE BERTRAM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş suikast ihbarı a...
EN ÇOK OKUNANLAR