Evlilik dışı cinsel ilişkinin sonu hapiste bitti

Birleşik Arap Emirlikleri'nde tatil yapan ve evlilik öncesi cinsel ilişkiye girdikleri tespit edilen çift hapsi boyladı.


09 Mart 2017 12:36

Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı Abu Dabi'de doktor kontrolünde hamile olduğu tespit edilen bir kadın ve partneri evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmeleri sebebiyle tutuklandı.

5 yıldır Birleşik Arap Emirlikleri'nde çalışan 29 yaşındaki Güney Afrikalı Emlyn Culverwell yine aynı ülkede tatil yaptığı 27 yaşındaki Ukraynalı nişanlısı Iryna Nohai'yi mide krampı şikayeti sebebiyle hastaneye götürdü.

Mide krampı geçiren kadını kontrol eden doktor, kadının hamile olduğu tespitini yaptı ve çifti evli olmadıkları için yetkililere ihbar etti.

29 Ocak tarihinden bu yana tutuklu olan çifte henüz bir caza verilmedi.

Çift tutuklanmalarından 2 gün önce nişanlanmıştı.

Curverwell'in annesi Linda, çifte henüz ceza verilmediğini, İryna'nin cinsel olarak ne kadar süredir aktif olduğunun test edildiğini söyledi.

Linda ''Tanrı aşkına bunu nasıl tespit edebilirler? Sanki tecavüze uğramış gibi bir algı yaratılıyor. Kahretsin. Oğlumun ve nişanlısının yaptığı tek yanlış aşık olmak - çok saçma'' açıklamalarını yaptı.

Linda Ukrayna Büyükelçiliği'nin çiftin evlenmesi ya da sınır dışı edilmesi için büyük çaba sarfettiğini, çiftin ailelerinin çocuklarının geleceğinin ne olacağı konusunda net bir cevap alamadıklarını, tüm uluslararası ilişkiler departmanlarının sabırlı olmalarını söylediklerini fakat burada 3 kişinin canından bahsedildiğini de sözlerine ekledi.

Güney Afrika Dışişleri Bakanlığı durumun Birleşik Arap Emirlikleri'nin kendi yasaları kapsamına girdiği için yardım edemeyeceklerini açıkladı.

Güney Afrika hükümeti çifte avukat yardımı alma tavsiyesinde bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde evlilik öncesi cinsel ilişki ceza gerektiren suç kapsamına giriyor.

Kaynak: Milliyet


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Güpegündüz otobüs durağında ilişkiye girdiler!
EN ÇOK OKUNANLAR