Eski MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir, paylaştığı görüntü sonrası gözaltına alındı

MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir Instagram hesabından paylaştığı video ile büyük tepki topladı. Tepkilerin ardından Murat Özdemir gözaltına alındı


18 Aralık 2018 08:54

Murat Özdemir'in eline aldığı bir papağana yaptığı işkence görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Daha önce de MasterChef'ten diskalifiye edildikten sonra kendine zarar veren Murat Özdemir, bu görüntüleri de sosyal medyadan paylaşmıştı.

ŞİKAYET YAĞDI

Papağanın boğazını sıkarak feci şekilde işkence yapan Özdemir için sosyal medya kullanıcıları Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Twitter adresine çok sayıda şikayette bulundu.

GÖZALTINA ALINDI

Murat Özdemir'in, sosyal medya hesabından paylaştığı bir papağana işkence görüntüleri tepki çekti. Sosyal medyada infial yaratan görüntüler üzerine çok sayıda kullanıcı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hesabını etiketleyerek şikayette bulundu.

Hayvan severler Murat Özdemir'e tepki için Beşiktaş'taki evine gitti. Bu sırada harekete geçen polis, Murat Özdemir'i evinde gözaltına alındı. Papağana da el konularak muhafaza altına alındı. Özdemir'in Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemleri sürerken sağlık kontrolü için hastaneye çıkarıldı. Sağlık kontrolünün ardından Özdemir yeniden emniyete getirildi.

YARIŞMADAN DİSKALİFİYE EDİLMİŞTİ

Mustafa Özdemir, MasterChef yarışmasından diskalifiye  edilmişti.

Sosyal medya hesabında paylaştığı çeşitli videolar yüzünden gözaltına alınan Mustafa Özdemir bu anları da Instagram hesabından paylaşmıştı.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medyada yayınlanan papağana işkence videosu hakkında, “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” dedi.

 

Kaynak: Posta

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Beşiktaş, 19.03'te transferi açıkladı! Tyler Bo...
EN ÇOK OKUNANLAR