Erdoğan'a yoğun ilgi!.. Fotoğrafını çekmek için birbirleriyle yarıştılar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da Anadolu Grubu'nun ana hissedarı olduğu Coca- Cola İçecek ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük meyve şirketi Anadolu Etap'ın iki yeni fabrikasının açılış törenine katıldı.


12 Ağustos 2017 22:59

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na iniş yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havalimanın hemen yanındaki OSB'ye geçti. Açılışa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Grubu'na ait 220 bin metrekare tahsisli alandaki yaklaşık 110 milyon dolarlık yatırım ve 300 kişiye istihdam sağlanan meyve suyu konsantre ve kola fabrikalarının açılışını gerçekleştirdi.

100 MİLYON TON MEYVE İŞLENECEK

Açılışı yapılan meyve suyu fabrikasının hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle dedi;

“Anadolu Etap'ın önemli bölümü de ihracata giden yılda 100 milyon ton meyve işleyeceği, yaklaşık 125 milyon lira yatırım değerine sahip bu üçüncü fabrikasının şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Artık Isparta'nın meşhur elması başta olmak üzere meyveleri bu fabrikada ayrı bir değer kazanacak. İnşallah çürüğe giden elmalar olmayacak. Hepsi en güzel şekilde değerlendirilecek. Bölgemizdeki meyve üreticileri ürünlerini değerlendirmek için yeni bir imkana kavuştu. Meyve su fabrikamız onlara da hayırlı olsun. Diğer yandan Anadolu Grubu şehrimizde 110 milyon liralık yatırımla bir içecek şişeleme fabrikası açtı. Bu tesisimizin de şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

BİREYSEL VE YATIRIMCI GÜVENLİĞİNDE EN KÜÇÜK SIKINTI YOK

Türkiye üzerinde sürekli soru işaretleri oluşturulmaya çalışıldığı bir dönemde gerçekleştirilen bu yatırımların uluslararası boyutuyla ayrıca önem arz ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimse Allah'ın izniyle pişman olmamıştır, olmayacaktır. Özelikle terörle mücadele konusunda edindiğimiz tecrübeler kriz durumlarında her meseleyi kendi mecrasında tutma kabiliyetimizi fevkalade geliştirmiştir. Şu anda dünyanın en sıkıntılı yerleri olan Suriye ve Irak ile sınırı olan Türkiye'nin aynı zamanda Avrupa, Balkanlar, Rusya gibi bölgelerle çok yakın ve güçlü komşuluk ilişkileri sürüyor. Bu fotoğraf içinde ülkemizin ne bireysel güvenlik ne de yatırımcı güvenliği konusunda en küçük sıkıntısı yoktur" diye konuştu.

"ALMANYA SEÇİMLERDEN SONRA NORMALE DÖNER"

Türkiye'nin hukuk devleti ilkesi konusundaki titizliğinin pek çok batı ülkesinden çok daha ileri düzeyde olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Terörle bu boyutta bir mücadele içinde olup da bizim kadar soğukkanlılığını koruyabilen pek az devlet olduğunu hep birlikte görüyoruz. Daha bir yıl önce darbe teşebbüsü gibi içinde işgal ihtimali dahil her türlü felaketin bulunduğu bir tehdit yaşamış olmamıza rağmen demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız. Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu biliyoruz. Hollanda'nın 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkelerde benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahade ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlarda normale dönecektir."

YATIRIMCI VE TURİSTLERİ KORKUTMAYA ÇALIŞANLARA SESLENDİ

Bu süreçte Türkiye'ye yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcı ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının ne siyasi ne de ticari ahlakla izah edilemeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şu anda Antalya'daki otellerimizin doluluk oranı dün itibariyle yüzde 80'e ulaşmıştır. Ne oldu ya, bu kadar yapıyorsunuz, buraları seven yine buralara akıp geliyor. Ülkemizle ilgili spekülasyonların Avrupa'nın iç siyasetinden kaynaklandığını yatırımcılarda bildikleri ve gördükleri için söylenenlere pek aldırış etmiyorlar. Geçtiğimiz günlerde yapılan rüzgar enerjisi ihalesine katılan 8 firmanın 4'ü Alman firmasıydı. Türk firmalarıyla ortak girdiler. Aynı şekilde diğer uluslararası yatırımcılarda ülkemizdeki projelerini askıya almak bir yana hızlandırmayı tercih ediyorlar. Ondan iki hafta önce şehir hastanesi projesinde, yine Japonya- Türk işbirliğiyle 1.5 milyar dolarlık bir adım atıldı ve Japonlar bu yatırımın neredeyse yüzde 80 civarında kredisini temin etti. Eğer güven olmazsa böyle bir şeye bunlar girer mi? Aynı şekilde şimdi Almanların en güçlü firması meşhur Siemens neredeyse 150 yıldır bu ülkede faaliyet gösteriyor. Onlarda yine Türk firmalarıyla birlikte bu adımı atıyorlar. Aynı şeyi güneş enerjisinde gördük. Son bir- iki aydır bu yatırımlar yoğun bir şekilde devam ediyor. Biz hiçbir zaman sadece keseri kendimize yontmadık. Her zaman birlikte kazanalım çağrısı yaptık, bu anlayışla hareket ettik."

14 YILDA 181 MİLYAR DOLAR YABANCI YATIRIM

Türkiye'nin 1984- 2001 yılları arasında uluslararası yatırım notasında 13.5 milyar dolar aldığını, 2002- 2016 arasındaki 14 yıl içinde ise aldığı yatırımın 181 milyar dolar olduğunu kaydeden Erdoğan, birilerinin sürekli gündeme getirdiğini iddia ettiği olağanüstü halin sadece terörle mücadeleyle sınırlı olduğunu söyledi. “Olağanüstü Hal, girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına aymaya yöneliktir" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"İşte bu fabrikanın açılış sürecinde olduğu gibi sağladığımız teşviklerle girişimcilere oldukça cazip imkanlar sağlıyoruz. İstihdamdan vergiye, altyapıdan ihracata kadar her alanda yatırımcıların önünü açarak büyümemizi gelişmemizi hızlandıracak adımları atıyoruz. Nitekim büyümeden ihracata, üretimden istihdama tüm ekonomik göstergeler olumlu yönde seyrediyor. Turizmde de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında Türkiye'yle ilgili onursuz kampanyalar yürütenlerin tatillerini ülkemizde geçiriyor olmaları söyledikleri yalanlara kendilerinin de inanmadıklarını gösteriyor. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir. Her şey gelip geçtiğinde bizim aklımızda ve gönlümüzde kalan ise işte bu zor zamanımızda yanımızda bulunanlar olacaktır."

10 YILDA 1 MİLYAR 350 MİLYON DOLAR

Anadolu Grubu, Anadolu Etap ve Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, 'Anadolu'yu dünyaya, dünyayı Anadolu'ya bağlayan yıldız' olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren grubun, Isparta'da açılan iki yeni tesisiyle meşrubat ve tarım sektörlerine global ortaklarıyla beraber son 10 yılda 1 milyar 350 milyon dolar yatırdığını söyledi. Özilhan, halen faaliyetlerini 19 ülkede sürdürdüklerini, doğrudan ve dolaylı olarak 70 bin kişiye istihdam sağladıklarını ve Türkiye'nin bayrağını dünyada gururla dalgalandırdıklarını söyledi.

10'UNCU COCA- COLA FABRİKASI

Migros ve KİPA yatırımlarıyla 70 bine yakın yeni istihdam sağladıklarını anlatan işadamı Özilhan, her yıl faaliyet gösterdikleri bölgelere organik olarak 500 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti. Isparta'daki fabrikaların Anadolu Etap'ın üçüncü meyve suyu fabrikası ile Türkiye'deki 10'uncu Coca- Cola İçecek fabrikası olduğunu belirten Tuncay Özilhan, "Son 10 yılda Türkiye'ye yaptığımız 1 milyar dolarlık yatırımın yalnızca son halkası" dedi.

EN BÜYÜK MEYVE ŞİRKETİ

Anadolu Grubu'nun Özgörkey Holding ve Brezilyalı Cutrale firması ortaklığında 350 milyon dolarlık yatırımla faaliyetlerini sürdüren Anadolu Etap'ın Türkiye'deki 3'üncü meyve suyu konsantre fabrikasının açılışını gerçekleştirdiklerini kaydeden Özilhan, "Bundan 7 yıl önce, dünyada artan kaliteli meyve suyu konsantresi ihtiyacını karşılamak ve aynı zamanda dünyadaki en modern tarım uygulamaları ile yetiştirdiğimiz taze meyvelerimizi ülkemiz insanı ile buluşturmak için başladığımız bir proje. Bugün, üretimimizin yüzde 50'sinden fazlasını tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Isparta'da faaliyete aldığımız meyve suyu konsantre fabrikamız ile toplam yatırımımız 350 milyon dolara ulaştı. Bahçelerimizde çalışanların yüzde 70'ini kadınlar oluşturuyor" diye konuştu.

300 BİN SATIŞ NOKTASI

Tarımdan ambalaj sanayine, lojistikten soğutma sanayine kadar birçok sektöre yatırım ve istihdam katkısı sağladıklarını anlatan Özilhan, "Türkiye'deki 300 bin satış noktamızda bulunan 350 bin soğutucumuzun sadece bakım hizmetleri için 1500 kişiye iş fırsatı yaratıyoruz. Coca- Cola İçecek olarak, 20 yılda Coca- Cola sisteminin dünyadaki en büyük şişeleyicilerinden biri haline geldik. Türkiye genelinde ise yarattığımız doğrudan ve dolaylı istihdam etkisi 30 bin. Ekonomiye kattığımız her 1 TL ile 7 TL'lik değer yaratıyoruz. Bizim Türkiye'nin geleceğine inancımız tam ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Her yıl Türkiye'den 3 milyar dolarlık alım yapıyoruz" dedi.

YÖNETİM ÜSSÜ HALİNE GELDİ

Coca-Cola sistemi olarak Türkiye'nin büyüme ve gelişmesine şahitlik ettiklerini belirten The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Isparta'da açılan fabrikanın, Coca Cola'nın Türkiye'deki 10'uncu tesisi olduğunu söyledi. Kent, "Coca Cola sitemi olarak Türkiye pazarına girdiğimiz 1964'den bu yana bu süreçte ortaklarımızla ve Türkiye'nin potansiyeline olan inancımızla yatırıma devam ettik. Türkiye 200'den fazla ülkeden oluşan küresel Coca-Cola operasyonları içerisinde önemli bir yönetim üssü haline geldi. İstihdamda 30 bin kişiye doğrudan veya dolaylı girdi sağlıyoruz. Birçok farklı sektöre girdi sağlayarak büyümenin lokomotifi olmaya devam ediyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız meyve ve benzeri satın alımları ile 150 bine yakın çiftçiye gelir imkanı sağlıyoruz" diye konuştu.

15 TEMMUZ SONRASI YATIRIM KARARI

15 Temmuz'dan sonraki hafta verdikleri kararla sadece bir sene içerisinde 110 milyon TL yatırımla Isparta fabrikasını tamamladıklarını söyleyen Coca-Cola İçecek CEO'su Burak Başarır, "Isparta lojistik açıdan mükemmel konumda. Türkiye'deki en ileri teknoloji ile donatılmış hatları kurduk. Isparta fabrikamızla Akdeniz Havzasına ve İç Ege'ye hizmet vereceğiz. Özellikle bu bölgelerdeki turizm potansiyelini değerlendireceğiz. Bu yatırım, Türkiye'ye inancımızın imzasıdır" dedi.

DEMOKRASİ MEYDANI'NDA HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda halka seslendi ve ardından da toplamı 252 milyon lira olan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydanın etrafı polis bariyerleriyle çevrilirken, alana giren herkes tek tek kontrolden geçti. Meydanda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.5 yıllık bir aranın yeniden Ispartalılarla birlikte olmanın mutluluk ve memnuniyeti içerisinde olduğunu söyledi.

“Biz bu milleti seviyoruz be" diyen Erdoğan, “Biz bu milleti Allah için seviyoruz. Bu öyle bir sevgi ki yılın 365 günü, günün 24 saati milletimizle birlikte olsak, hizmet etsek usanmayız. 40 yıllık siyasi hayatımda milletimle girdiğim hiçbir mücadeleden hamdolsun mağlup ayrılmadık. 15 Temmuz bu mücadelenin zirvesidir. Isparta'ya, tüm Ispartalılara 15 Temmuz gecesi özgürlüklerine, geleceklerine, ezanlarına, bayraklarına sahip çıktıkları için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİ

İstiklal mücadelesi yıllarında Isparta'yı anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yaklaşık bir asır sonra yeniden kazandığı bu istiklal ve istikbal mücadelesini asla unutmayacağını söyledi. Türkiye'nin bölücü terör örgütü PKK, DAEŞ, FETÖ ile ve diğer terör örgütleriyle yürüttüğü mücadelenin tamamının bu istiklal ve istikbal mücadelesinin sonuçları olduğunu dile getiren Erdoğan, Suriye ve Irak sınırı boyunca oluşturulmaya çalışılan terör devleti amaçlarıyla, Avrupa ülkelerinin bir kısmının Türkiye'ye yönelik ölçüsüz ve temelsiz ithamlarının, kızgınlıklarının, maruz kalınan örtülü ambargoların da sebebinin aynı olduğunu kaydetti.

MEYDANI BIRAKIP KAÇMAK YAKIŞMAZ

Meydandakilere Köroğlu'nun dizeleriyle seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mert dayanır, namert kaçar, meydan gümbür gümbürlenir. Şahlar şahı divan açar, divan gümbür gümbürlenir. Ok atılır kalasından, hak saklasın belasından. Köroğlu'nun narasından, dağlar gümbür gümbürlenir. Kardeşlerim ecdadımızdan aldığımız ilhamla biz de sesimizin yettiği en yüksek tonla yüreğimizden gelerek diyoruz ki başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, hakkın ve hakikatin sesini boğamayacaksınız. Ümmetin son ümidini kıramayacaksınız. Özgürlüğü uğrunda nice kanlar dökmüş, nice canlar feda etmiş bir millet olarak bize meydanı bu çapulculara bırakıp kaçmak yakışmaz değil mi? Bize yakışan tek millet diyerek, 80 milyon tek bir Türkiye olmaktır" diye konuştu.

'İDAM İSTERİZ' SLOGANLARI

İkincinin tek bayrak olduğuna işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu bayrağımız bakın, şehidimizin kanından rengini almış, hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehitlerimizin ta kendisi ve biz tek bayrak diyerek şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına sahip çıktık. Üç, tek vatan diyerek 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarımızda operasyon yaptırdık mı, yaptırmadık. Tendürek, Gabar, Cudi, hatta Kandil'de bunları gömdük mü, gömmeye de devam edeceğiz. Durmak yok. Milletimin huzurunu kaçıranlar bedelini ödeyecek."

Miting alanındakiler 'İdam isteriz' sloganları atınca da Erdoğan, “Bu konu parlamentoya geldiğinde ben parlamentodan geçeceğine inanıyorum ve ardından bana onaya gelecek ve bana geldiğinde de ben bunu onaylarım. Şuna inanın, bu ne der, ben buna bakmam, Allah ne der ben buna bakarım" yanıtını verdi.

Dördüncü madde tek devleti sayan Erdoğan, “Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devletimiz yok ve bu devletimize sahip çıkacağız. Öyle paralel devletmiş, yok PKK'nın bilmem nesiymiş asla. Tek devlet ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin hamdolsun güvencesi altında ülkemizi büyüteceğiz" dedi.

'YENİ 15 TEMMUZLARA VAR MIYIZ'

"Yeni Çanakkalelere, yeni İstiklal harplerine, yeni 15 Temmuzlara var mıyız?" diye soran Erdoğan, meydandaki kalabalığın 'Varız' cevabı üzerine, "Bizi köşeye sıkıştırdıklarını sananları, köşeye sıkıştırmaya var mıyız? Bizim gücümüzü, kuvvetimizi kestiklerini sananların sırtını yere getirmeye var mıyız? Bizi silahlarıyla, teknolojileriyle alt edebileceklerini sananlara daha güçlü silahlarla, daha üstün teknolojilerle cevap vermeye var mıyız? Bizi ekonomiyle tehdit edenlere cevabımızı daha güçlü bir ekonomiyle, daha çok üretimle, daha çok ihracatla, daha çok istidamla vermeye var mıyız?" diye konuştu.

AK PARTİ'DE KÖKLÜ DEĞİŞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının Mart ve Kasım aylarında yapılacak yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili de konuştu. Çok gayret edilmesi ve kapı kapı dolaşılmasını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“16 Nisan'da yürürlüğe giren yeni yönetim sistemi ülkemize çok önemli imkanlar getirmiştir. En azından aylar boyunca hükümet kurulamadığı için yeterli çoğunluk sağlanamadığı için karanlık ve kirli pazarlıklara girilmesine gerek kalmayan bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanıyla, meclisiyle, yargısıyla daha güçlü bir Türkiye'nin temellerini 16 Nisan'da sizlerle birlikte attık. Şimdi bize ne düşüyor, 2019'a kadar yeni dönemin ruhuna uygun bir şekilde kendimizi yenilemek, tazelemek, güçlendirmek. Bunun için partimizde köklü bir değişimi gerçekleştirmekte kararlıyız. Ak Parti'nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkes, bizim gözümüzde yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir. Defolu hale gelmiştir bize ülkemizin, milletimizin, şehrinin geleceği için donanımı, projesi, heyecanı, enerjisi olan yol arkadaşları lazım. Esasen Ak Parti'de görev değişimi bir bayrak yarışıdır. Görevlerini yapan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunacak, vefamızı gösterecek, yeni arkadaşlarımızla saflarımızı sıklaştırarak yola devam edeceğiz. Aynı şekilde tüm alanlarda mevcudu kat ve kat daha ileriye taşıyacak yeni yatırımları süratle yapmamız gerekiyor. 2019'a kadar hazırlıklarımızı tamamlayıp milletimizin önüne öyle çıkacağız. Biz asla '10 dönüm bostan yan gel yat Osman' anlayışı içinde olmadık. Biz asla milletimizin bize verdiği desteği bir mahkumiyet, bir mecburiyet olarak görmedik. Tam tersine milletimizin teveccühüne layık olabilmek için hep daha çok çalışmamız, terlememiz ve üretmemiz gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Şimdiden 2019 için işte böyle bir hazırlığın içindeyiz. Rabbim milletimize karşı bizi mahcup etmesin."

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Erdoğan konuşmasının sonunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da hedef aldı. Bu yoldan dönmeyeceklerini belirten Erdoğan, “Varsın birileri terör örgütlerinin safında yer alsın. Beraber sözde adalet yürüyüşü yapsınlar. Bende diyorum siz önce İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçilerin haklarını önce adaletle verin. Şişli Belediyesi'ndeki taşeron temizlik işçilerinin haklarını adaletle verin. Sen daha bunları halledemiyorsun kalkıp Türkiye'yi Almanya'ya şikayet ediyorsun. Daha bir defa 29 gün yürüdün Ankara- İstanbul. Sana bu yürüyüşü sağlayan kim? Bu imkanı veren kim? Bu hükümet. Polisiyle, her şeyiyle seni güvene, koruma altına alıyor. Sen hala bu ülkede güvenlik, özgürlük yok diyorsun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, bununki daha erken sönecek" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının onunda da Rabia işaretini yaparak, “Kılıçdaroğlu öğrenememiş bunu, bunu bir terör örgütünün işareti olarak ifade ediyor. Bak sana öğreteyim" dedi ve Rabia işaretiyle tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet sözlerini tekrarladı ve sonrasında da “İnşallah dersine çalışır. Bunun içinde karşı olacak bir şey var mı, yok" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A BÜYÜK İLGİ

Isparta'da Anadolu Grubu'na ait iki fabrika açılışı yapan ve ardından da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplu açılış töreni ve mitingle Ispartalılara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi'ni ziyaret etti. Erdoğan, valilik ve belediye ziyaretlerinin ardından kent merkezindeki Ak Parti İl Bakanlığı binasına geçti. Parti binası önünde sevgi gösterileriyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kendisini bekleyen vatandaşların yanına gitti ve çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye etti. Bu sırada vatandaşlar cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Kaynak: DHA


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Banka raporları ortaya çıktı! Dudak uçuklatan r...
EN ÇOK OKUNANLAR