Emily göbeği moda oldu

Yaza hazırlık başladı. Avrupa ve ABD’de göbek deliği estetiği arttı. Kadınlar en çok Ratajkowski gibi olsun istiyor.


23 Şubat 2018 16:49

İngiliz güzellik uzmanları, şimdilerde trendin yine göbek deliği estetiği olduğunu açıkladı.

Haber Türk'ün haberine göre estetisyenler, kadın ve erkeklerin son birkaç yılda estetik harcamalarına dünya çapında 16 milyar dolar harcandığını söyledi.

Uzmanlara göre, yaz aylarına hazırlık amacıyla son olarak göbek deliği estetiği, diğer adıyla “umblikoplasti” uygulaması popüler.

Birçok kadının sosyal medyanın etkisiyle bedenleriyle alakalı problemler yaşadığını belirten İngiliz estetik cerrah Matthew Schulman, şunları söyledi:

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

“Son 5-6 ayda bu anlamda çok operasyon gerçekleştirdim. Beden odaklı bir toplum olma yolunda ilerliyoruz. Göbek deliğini daha oval hale getirmek isteyen kadınların geçen yıla oranla İngiltere’de yüzde 21, ABD’de de yüzde 12 arttığını gördük”

Göbek deliği estetiği (umblikoplasti) göbek deliğinin şekli, boyutu ve/veya yerini değiştirmek için yapılan bir plastik cerrahi işlemidir. Hastalar bu ameliyata bir karın travmasından sonra ihtiyaç duyabilir veya göbek deliğinin estetiğinden memnun olmadıkları için isteyebilirler. Bir plastik cerrah bu ameliyatı bir ameliyat odası ortamında gerçekleştirebilir. Bu işlemin doğasına bağlı olarak hasta genel anesteziye veya lokal anesteziyle uyuşturulmaya ihtiyaç duyabilir.

Kaynak: Habertürk


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Muharrem İnce: YSK’nın önünde oturacağım merak ...
EN ÇOK OKUNANLAR