Kaan Özbek

Eleştirmek var, eleştirmek var!


20 Haziran 2017 00:01

GÜNLERDİR CHP’nin Adalet Yürüyüşü’nü eleştirdiğim için e-posta kutuma ileti yağıyor. Övenler ve daha çok sövenler. Eleştirilerimi haksız bulanlar da var, çok yerinde bulanlar da. Yazdığım her cümlenin arkasındayım. Bu yürüyüş dediğim şartlarda bir formata gelene kadar yani tüm adaletsizlikleri bir potada toplayana kadar aynı çizgide yazmaya çalışacağım.
Çıkar ağzındaki baklayı diyenlere de evet bu yürüyüş Edirne’ye kadar uzanmalı diyorum.
Şimdi bu benim bakış açım ama CHP’nin Adalet Yürüyüşü eylemini çok başka bir pencereden üstelik de haksız ve fütursuzca eleştirenler var!
Örneğin iktidara yakınlığıyla bilinen bir gazetenin manşetinden verdiği haberde, “FETÖ’cünün babasıyla yan yana yürüyor!” ifadesi kabul edilebilir bir şey değil.
Gazeteci kimseyi hedef gösteremez!
Halkı galeyana getirecek haberler yapmaktan imtina eder.
Ama gel gör ki 160 gazetecinin, haber yaptıkları için cezaevlerinde tutuklu bulunduğu bir ülkede meslek etiğine takılıp kalmak, bunun yoksunluğuna içerlemek biraz fazla duygusal oluyor. Ve Türkiye gibi ülkelerde duygusallık, vicdan ve adalet olgusu maalesef her daim suiistimal edilebiliyor.
Bu bizi nereye taşıyacak, ülke olarak nereye götürecek bunun sonuçlarını muhtemelen 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi sonucu göreceğiz.
Yine çevirelim eleştiri oklarını CHP’ye!
Sahi CHP bir çatı adayı düşündü mü Cumhurbaşkanlığı seçimi için!
Yahut yürürken düşünüyor mu?