Aldatanlar ve aldatılanlar

DUYDUKLARINIZA İNANAMAYACAKSINIZ - 1


21 Haziran 2018 13:49

MERHABA ben Seçil. Çanakkale’ye gelin gittim. Kayınpederim hastaydı ve bizim düğünden bir hafta sonra vefat etti. Eşimi artık göremez oldum. Evde 21 kişi kalıyorduk. Eşimi çok özlüyordum. Anlayışlı olmaya çalışıyordum ama kimse benim kadar aynı anlayışı bana göstermiyordu.

Kayınpederimin kırk mevlütünü okuttuktan sonra “Düzelir her şey yoluna girer diyordum” ama nerede!

Gün geçtikçe eşim iyice içine kapanmıştı. Ne konuşuyordu ne de gülüyordu. Birgün kayınım bizi tatile gönderdi Muğla’ya. Gittik gitmesine ama eşim burnumuzdan getirdi. Odadan birgün olsun dışarı çıkmadı.

Bekle bekle nereye kadar

Ben de insanım tabi bekle, bekle nereye kadar. Tam 4 ay geçmesine rağmen eşim bir türlü kendine gelemiyordu. Kendimi elli yıllık evli hissetmeye başladım. Artık isyan noktasına gelmiştim. Bu evlilik bu şekilde nereye kadar gidebilirdi. Gözü beni görmüyor ve babasının yasını tutuyordu. Anlıyordum ama benim hayatımı da karartmaya hakkı yoktu.
Bir gün alışveriş mağazasına gittim. Kendime birşeyler alarak şımartmak istedim. Personelden biri beni mağazadan çıkana kadar takip etti. Ben de gözümü ayırmadım ondan. Mağazan çıktığımda büyük bir heyecan kapladı içimi. Ertesi gün yine gittim. Onu düşünmeden yapamıyordum. Yemek yaparken, yatarkan, TV izlerken sürekli aklımdaydı.

Görür görmez vuruldum

Artık haftada bir gitmeye başlamıştım ama bir türlü tanışamamıştım. Eşim anlamasın diye dikkatli olmak zorundaydım. Gitmelerim iyice sıklaşmıştı.Canım sıkıldıkça soluğu mağazada alıyordum. Yine bir gün canım sıkılmıştı ve soluğu mağazada aldım.

Çünkü birr türlü aklımdan çıkartamıyordum onu. Yanıma gelerek adını söyledi. Sesini duyunca içimden birşey eriyip gitmişti. Kendimi rüyalar aleminde gibi hissetmeye başladım.
O gelmeseydi ben gidip tanışıcaktım artık. Adı Ümit’ti. Konuşmaya başladık. Günler geçti, aylar geçti.

Artık sevgililer gibiydik. Mutluydum eşimi de seviyordum ama bu duruma beni kocam getirmişti.

Asıl kocam o olmuştu

Bir gün Ümit beni aradı ve sesi göcük altında kalmış gibi geliyordu. “Seni istiyorum” deyip duruyordu.

Ne yalan söyleyeyim kocamla ilk bir haftadan hariç hiç birlikte olmamıştık.

Hemen Ümit’in yanına gittim. Dudaklarıma yapıştı. Kendimi kurtardığımda bir tokat yedim. Zorla da olsa üzerimi çıkardı ve sevişmeye başladık.

Sevişmemiz bittiğin de o kadar rahattı ki ve gitti ama ben rezillik yaptığımı yeni yeni farkına vardım.

Akşam eşim eve geldiğinde suratı yine beş karış ne konuşuyor ne de gülüyordu. Düşündüm “Allah’ım bu adam için mi üzülüyorum.

Boşuna haketti bu aptal. İyi ki de yapmışım” dedim ve hergün Ümit’le öğle tatillerinde buluşuyorduk. Bana kocalığı aslında Ümit yapıyordu...