Dolar ne kadar oldu? Euro kaç lira? (21 Eylül 2018)

Haftanın son gününde döviz kurunun seyri yatırımcılar ve ekonomiyi yakından takip edenler tarafından merak ediliyor. Anlık olarak takip edilen dolarda son durum araştırılıyor. İşte döviz kurunda son durum...


21 Eylül 2018 10:53

Haftaya 6,16 seviyelerinden başlayan dolar, 18 Eylül'de en yüksek seviyeye çıkarak 6,38'i gördü. Dün de dalgalanmalar yaşayan dolar, son işlem gününde şu sıralar 6,22 - 6,25 bandında seyrediyor. Euro ise 7,38 seviyelerinde...

BAKAN ALBAYRAK'TAN ENFLASYON BEKLENTİSİ

Yeni ekonomik program Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Albayrak büyümeyi bu yıl için yüzde 3,8 ve 2019 için yüzde 2,3 olarak öngördüklerini açıkladı. Enflasyon beklentileri ise 2018 için yüzde 20,8 ve 2019 için yüzde 15,9 olarak belirlendi.

IMF: Türkiye'de açıklanan önlem ve öngörüleri not ettik

Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Gerry Rice, Türkiye'nin Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) ve YEP'te açıklanan makroekonomik öngörüleri not ettiklerini söyledi.

Haftalık basın toplantısında, bir gazetecinin Türkiye'ye ilişkin sorusunu yanıtlayan Rice, "Yapılan açıklamaları ve öngörüleri not ettik. Bu öngörüleri ve Türk otoritelerin hedeflerini başarmalarını destekleyecek önlemleri daha ayrıntılı değerlendireceğiz. Bunu, Türkiye için daha önce 4. Madde kapsamında yayınladığımız raporda yaptığımız öneriler ışığında gerçekleştireceğiz" dedi.

Rice ayrıca, Türkiye için makroekonomik öngörülerini, önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılacak IMF Yıllık Toplantısı sırasında açıklanacak olan "Dünya Ekonomik Görünüm" raporu çerçevesinde güncelleme sürecinde olduklarını da ekledi.

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Süleyman Soylu gidiyor mu? Abdulkadir Selvi açı...
EN ÇOK OKUNANLAR