Dolandırıcıların Kralı Sülün Osman görse şöyle derdi: Vallahi Bravo!

1984’te ölen Osman Ziya Sülün, Galata Kulesi’ni, Beyoğlu’ndaki tramvayı, şehir hatları vapurlarını bile satmıştı! Bu dolandırılıcılık yöntemi onu bile kıskandırırdı

18 Ocak 2019 Cuma 08:47 | Son Güncelleme: 18 Ocak 2019 Cuma 08:49
Dolandırıcıların Kralı Sülün Osman görse şöyle derdi: Vallahi Bravo!

Karadağ’dan vatandaşlık almak için en az 250 bin euro değerinde gayrimenkul almak veya turizm bölgelerine yatırım yapmak gerekiyor.

Ergenekon, FETÖ, PKK, ekonomik kriz gibi gündemde ne varsa onunla ilgili dolandırıcılık yöntemi geliştiren uyanıklar şimdi de yurtdışından vatandaşlık alma hayali kuran Türkleri hedef seçti. İstanbul Beşiktaş’ta ‘danışmanlık’ adı altında sahte Karadağ Başkonsolosluğu açan dolandırıcılar, kişi başı 7 bin ile 12 bin euro arasında para aldıkları çok sayıda kişiye Karadağ vatandaşlığı sattı.

TÜRKİYE'NİN İTİBARINA ZARAR

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre; dolandırıcıların kurduğu internet sitesi ile çok lüks döşenen sözde konsolosluk ofisine aldanan mağdurlar, sahte vatandaşlık belgesi ile yeni bir yaşam hayaliyle Karadağ’a gitti. ancak havalimanında ellerindeki belgelerin hiçbir geçerliliği olmadığını öğrendiler. Karadağ Fahri Başkonsolosu akkan Suver, “dolandırıcılar, Karadağ’daki itibarımıza da zarar veriyor” dedi.

DOLANDIRMADIKLARI KİMSE KALMADI

Dolandırıcıların toplumun her kesiminden kurbanı var:

■ Prof. Dr. Canan Karatay, 50 bin dolar ve 10 bin TL kaptırdı.

■ Ceza hukukçusu Prof. Erdenar Yurtcan, 4.5 milyon TL verdi.

■ FETÖ kumpası ile hapis yatan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Org. Hurşit Tolon, “FETÖ operasyonu yapıyoruz” diyen dolandırıcılara 12 bin 260 dolarını kaptırdı.