Deniz Baykal'a 3. kez operasyon yapıldı

Geçirdiği rahatsızlığın ardından Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'ne kaldırılan Deniz Baykal'ın bu sabah beynindeki ödem nedeniyle ameliyata alındığı öğrenildi. Deniz Baykal'ın ameliyatı sona erdi, sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Akşam saatlerinde ise Deniz Baykal'a 3. kez operasyon yapıldı


17 Ekim 2017 22:24

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı durumuyla ilgili sabah saatlerinde açıklama yapmıştı. Doktor Erkan İbiş şunları söylemişti: "Güçsüzlükte bir miktar iyileşme var. Ateşi düştü, antibiyotiğe cevap veriyor. Şu anda beyin ödemi var ama ilerlemesi durmuş durumda dün geceye göre. Bu da bizim için çok güzel bir sonuç. Şu anda bunlar bizi ameliyattan uzaklaştıran adımlar. Durumu stabil."

Ancak bu açıklamanın ardından Baykal beynindeki ödem nedeniyle acil ameliyata alındı. Baykal'ın kanama nedeniyle dün geceden itibaren 3 defa tomografiye alındığı öğrenildi.

BAYKAL'A 3. OPERASYON

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a 3. kez operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda kafa içi basınç artışına müdahale edildi.

ERKAN İBİŞ: 'SOLUNUM DESTEĞİ SAĞLANIYOR'

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz  Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Şu anda kendisine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor. Solunum desteği sağlanıyor" dedi.

Hastane bahçesinde Deniz  Baykal'ın sağlık durumuna yönelik  açıklamalarda bulunan Rektör Erkan İbiş, "Şu anda kendisine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor. Solunum desteği sağlanıyor. Beyin destekleri sağlanıyor. Süreç içerisinde kendisinin bilinci kapalı olarak uyuyor.

Tabi ki gelişmeler anlık oluyor. Anlık iyi bulguyla da, olumsuz bulguyla da karşılaşılabiliyor. Beyin çok hassas bir organ. Ama şu ana kadar çok daha iyi sonuçları görebilme umudumuzu hep koruduk. Ancak gelinen tablo içerisinde elbetteki umutlarımızı koruyoruz ama bazı olumsuzluklar yaşadığımızı sizlerde biliyorsunuz. Yine yoğun bakımda destek tedavileri devam edecek. Zaman zaman tomografi görüntüleri alınıyor. Bir sonraki tomografi kontrolü sabaha planlanıyor. En başından beri hayati tehlikesi vardı, yine var' dedi.

BAYDAR: DETAYLI AÇIKLAMA YAPILACAK

CHP'li Metin Lütfi Baydar, Baykal'ın son sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

''Ameliyat sonrası cilt altında kanama olması nedeniyle bu hemetom boşaltıldı. Şu anda beynin dinlenmesi ve genel başkanın özellikle oksijeni tutmak için uyutuluyor. Tomogrofide beynin en rahat durumda olduğunu gördük. Daha detaylı açıklamayı hastane yetkilisi arkadaşlarımız açıklayacaktır.'' dedi.

AMELİYAT SONA ERDİ

Deniz Baykal beynindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alınmıştı. Ameliyat tamamlandı, Baykal'ın sağlık durumu iyi.

CHP Aydın Milletvekili ve doktor Metin Lütfü Baydar da ameliyat sonrası şunları söyledi: Kanama dün akşam çekilen tomografide bir miktar gözüktü ama kabul edilebilir ölçüdeydi. Bugün beyindeki ödem artmıştı. Ameliyat esnasında beyindeki kanlanmanın tam olduğu ve damarların açık olduğu gözlendi. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu iyi. Beynin herhangi bölgesinde canlı olmayan bir doku yok.

Baykal'ın ameliyatına sabah 08.30'daki tomografi sonrası karar verildiği ve vücudunun sol tarafında, 5'te 1 oranında güç kaybı olduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da bulunan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal dün şiddetli öksürük ve boğulma hissi ile uyandı. 05.19'da telefonla ulaştığı danışmanı tarafından özel bir hastaneye kaldırılan Baykal, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’ne sevk edildi. Sol kolu ve bacağında güçsüzlük hisseden Baykal’ın beynine giden ana damarlardan birinde tıkanıklık tespit edildi. Anjiyo ile tıkanıklığa neden olan pıhtıyı açan doktorlar daralma tespit edilen damara stent taktı.

Baykal’ın tıkanıklık nedeni ile beyninde basınç artışı olduğunu bunun sonucunda kusarak uyandığını söyleyen Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, “Bu durumda ilk 6 saat çok önemli. Uyanması büyük şans. Uyanmasaydı daha büyük hasarla karşılaşabilirdik. Elbetteki bu olaylardan sonra ‘hiçbir risk yoktur’ diyemeyiz” dedi. Yoğun bakımda olan Baykal akciğerinde enfeksiyon oluşması riskine karşı tedavi görüyor" açıklamasını yapmıştı.

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
ŞOK ve HASRET birleşiyor
EN ÇOK OKUNANLAR