Daha uzun yaşamak ister misiniz?

Seksin sağlığa faydaları ve zararları üzerinde pek çok araştırma yapılıyor. Son yapılan araştırma, seksle ile ilgili ilginç bir sonucu ortaya çıkardı.


14 Mayıs 2019 11:30

Bilim insanları ömrü uzatmanın çok ilginç bir yolunu buldu. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, seksten uzak durmak daha uzun yaşamanızı sağlıyor. Uzmanlar rahibelerin uzun yaşamasının sırrının seks yapmamaları olduğunu düşünüyor.

Buna karşın, sürekli çocuk sahibi olmak için uğraşanlar erken yaşlarda hayatını kaybediyor. Çiftleşme sırasında böceklerin sperm veya yumurta üretmek için ihtiyacı olan bir hormon ortaya çıkar. Vücudu ölümcül enfeksiyonlara karşı zayıf hale getiren bu hormonun böceklerin bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkileri olduğu anlaşıldı. İnsan mekanizması farklı olmasına rağmen aynı şey insanlar için de geçerli.

Araştırmanın yazarı Dr. Michael Siva-Jothey yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:

"Rahibelere bakıldığında çocuklu insanlara göre daha uzun yaşıyorlar. Hiç evlenmemiş yaşlı akrabalarınıza bakın, ileri yaşlara kadar sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürdüklerini göreceksiniz."

Seks sırasında insanların bağışıklık sistemlerinin oldukça zayıf olduğu görülüyor. Bu yüzden cinsel yolla bulaşan hastalıklar çok çabuk yayılıyor.

Bağışıklık sisteminin yanı sıra, cinsel ilişkiye girmeyen insanlarda yüksek tansiyona da çok az rastlanıyor. Yüksek tansiyon kalp krizi ve felcin en büyük tetikleyicisi.

Kaynak: milliyet / pembenar

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Seks pozisyonlarını denedi, videosunu canlı yay...
EN ÇOK OKUNANLAR