Daha fazla orgazm olmak için 8 sebep

Orgazmın dünyadaki en iyi hislerden bir tanesi olduğunu artık hepimiz biliyor olmalıyız. Ancak orgazm olmak için pek çok sebebimiz daha var. İşte orgazmın 8 faydası...


19 Ağustos 2018 23:37

Günde bir orgazm doktoru uzak tutar

Uzmanlara göre düzenli seks ve mastürbasyon bütün sağlığınız için büyük önem taşıyor.

Kadın beynini daha fazla uyandıran bir şey varsa o da epilepsi nöbeti

2013'te araştırmacılar orgazm sırasında kadın beynini ilk kez videoya dönüştürmüşlerdi. Videoda beyindeki zevk veren 80 noktanın aydınlandığı açıkça görülüyor. Genital organa bağlı kısımda başlayan havaifişekler hafıza dahil olmak üzere diğer bölgelere yayılıyor. En büyük havaifişek ise kadın orgazma ulaştığında meydana geliyor.

Aşk ilacı

Orgazm sonrası aşk bombası hissini biliyor musunuz? O da kimyasal. Doğum sırasında ve emzirme sırasında salınan oksitosin hormonu, orgazmdan sonra çiftlerin sistemlerine yüksek hızda hücum ediyor. Bu, gerçekten bir aşk ilacı. Dr. Linden "İnsanlara nasal spreylerin içinde oksitoksin" verirseniz daha güvenilir ve daha sevecen olurlar." diyor.

Stresi azaltır

Orgazm, en iyi antioksidandan etkilidir. Orgazm sırasında salgılanan serotonin hormonu, emzirme sırasında da salgılanır ve sakinleştirici etkiye sahiptir. Bir toplantıya gireceğiniz içi stresliyseniz sabah mastürbasyon veya seks yapmayı deneyebilirsiniz. Araştırmalara göre orgazm tansiyonu düşürüyor ve stresi azaltıyor.

İyi uyumayı sağlıyor

Ortalama bir kadın orgazmı 25 saniye sürüyor. Bu süre erkeklerin 15 saniyelik orgazmından daha fazla. Bu nedenle uyku problemleri yaşayan kadınlara yatmadan önce orgazm olmaları öneriliyor.

Bitki çaylarından ve C vitamininden daha etkili

Ne kadar orgazm, o kadar az grip ve soğuk algınlığı. Haftada 1 veya 2 kez seks, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Daha sağlıklı bir cilt

Lady Gaga cilt güzelliğinin sırrı sorulduğunda "orgazm, bir sürü orgazm" cevabını vermişti. Haklı da. Dr. Mervyn Patterson da orgazmın kan dolaşımını hızlandırarak cildi gençleştirip güzelleştirdiğini söylüyor.

Baş ağrısını hafifletiyor

Dr. Beverly Whipple'a göre G noktasını stimüle eden kadınlar ağrı eşiklerini %107'ye kadar arttırıyor. Bir araştırmaya göre ise 83 migrenli kadın, orgazmdan sonra ağrılarının azaldığını söylüyor.

Kaynak: PembeNar ÖzelHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Peru'nun başkenti Lima'nın merkezi cayır cayır...
EN ÇOK OKUNANLAR