Cinsel yaşamla ilgili bilinen yanlışlar

İnsanların en önemli ihtiyaçlarından biri olan cinsel hayatla ilgili ne kadar bilgi sahibisiniz? Birazdan öğreneceğiniz bilgilerden sonra cinsel hayatla ilgili neredeyse tüm bildiklerinizin yanlış olduğunu fark edeceksiniz.


16 Mayıs 2017 12:56

Kulaktan dolma bilgilerle cinsel ilişki yaşamak cinsel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Gelişi güzel bilgilerle nereye kadar sağlıklı bir cinsel hayat yaşabilirsiniz ki? Bu nedenle gelin sizlere cinsel hayatta doğru bildiğiniz yanlışları açıklayalım…

İşte cinsel yaşamla ilgili doğru bildiğiniz yanlışlar…

Ön sevişmeyi olabildiğince uzatmak gerekir

Her şeyi kararında yapmak gerekir cümlesi cinsel ilişkide de aynıdır. Ön sevişme,  kadının açısından özelliklede genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması için gerekli en önemli unsurlardan biridir. Ancak ön sevişmeyi uzatmak,  hem kadının hem de erkeğin orgazma ulaşma süresini uzatıp ve orgazm şiddetini düşürebilir.

Kadınlar sadece klitoryal orgazm yaşarlar

Klitorisin uyarılması sekste orgazma ulaşmak için önemlidir.  Ancak kadınlar, klitoryal orgazm dışında vajinal orgazmı da yaşarlar.  Tabii ki bu durum defalarca ilişkiye girildiğinde ve tecrübeyle kazanılacak bir deneyimdir.

Yaş aldıkça cinselliğin kalitesi düşer

Seks hayatı yaş ilerledikçe farklı boyutlar kazanabilir. Ancak bu durum eskisinden kötü olacağı anlamına gelmez. Özellikle yaşı ilerleyen kadınlarda cinsellik açısından özgüven artar ve cinsel birleşmeden daha fazla zevk almaya başlarlar. 

Hamile kalma riski olmadığından dolayı da istedikleri gibi rahat bir şekilde sevişebilirler.

Menopoz dönemlerinde cinsel istekte azalma olur

Bu varsayım kesinlikle yanlıştır. Menopozla birlikte hormonlar değişiklik gösterebilir ancak cinsel istekte azalma olması tamamen psikolojik olabilir. Bu nedenle menopozla birlikte sekste biter demek oldukça yanlıştır.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Meral Akşener seçim startını verdi
EN ÇOK OKUNANLAR