Cinsel arzuyu arttırıcı gıdalar

Cinsel isteği arttırmak için birçok yol vardır. Bazı gıdaların cinsel isteği arttırmada kanıtlanmış etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Libidonuzu arttırmak için neler yapacağınızı merak ediyorsanız, bu yazımız sizin için faydalı olacaktır. İşte cinsel arzuyu arttıracak gıdalar…


16 Nisan 2019 14:40

Libido, cinsel istekleriniz doğrultusunda kişiselleşen bir terimdir. Erkeklerde cinsel dürtü öncelikle testosteron tarafından kontrol edilir. Kadınlarda ise libidoyu kontrol eden ana kaynak kolay tanımlanamaz. Kadınların cinsel arzuları daha değişken ve savunmasız hale gelmeye yöneliktir. Libido değişiklikleri söz konusu olduğunda, uzmanlar sıklıkla yakınlaşma, ruh hali ve fiziksel sağlığa dikkat çekiyor.

Cinsel arzuyu arttırmak için duyularımız, gördüğümüz, dokunduğumuz, hissettiğimiz, kokladığımız ve tattığımız şeyler güçlü bir etki yaratır. Cinsel arzular üzerinde gıdalarında büyük bir etkisi vardır. Bazı gıdalar ruh haliniz üzerinde libido arttırıcı cinsel hormonların üretimi sağlar, işte o gıdalar…

Araştırmalara göre, istiridye içerdiği çinko ile erkekler üzerinde cinsel isteği arttırdığı ortaya çıktı. İstiridye doğada nadiren bulunan amino asit, D-aspartik asit ve N-mentil içerir. Bu asitler erkeklerde testosteron hormonunu kadınlarda ise progesteron üretimi ve libidoyu artırır.

Şili biberi, kapsaisin adı verilen sinir uçlarını uyaran ve kalp atış hızının artmasına neden olan bir bileşik içeriyor. Bu bileşik vücudun endorfinleri serbest bırakmasına yol açıyor cinsel arzuyu yüksek bir oranda arttırıyor.

Çikolata

İnsanların romantizmle çikolata ilişkilendirmeleri pek doğru bir şey. Çikolata libidoyu artırırken vücuda heyecan hissi de veren feniletilamin içerir. Çikolata cinsel arzuları arttırmak için doğru bir tercihtir.

Balık tüketimi

Uzmanlara göre, yediğiniz yiyeceklerin cinselliği doğru orantıda arttırdığı saptanmıştır. Balık tüketimi kalp sağlığına olduğu kadar libido üzerinde de artırıcı etkisi bulunur.

Cinsel ilişkiden zevk almak için erkeklerin ve kadınların cinsel organlarına sağlıklı kan akışının olması gerekir. Balıkta sağlıklı bir kan dolaşımını ve kan akışının vücudun her yerine eşit şekilde dağılması için faydalıdır. Böylece seks sırasında kişiler arasındaki isteği artırır.

Arjinin

Kadının ve erkeğin daha rahat uyarılması için arjinin içeren balıkları tüketmelisiniz. Arjinin vücudun nitrik oksit oluşturmak için kullandığı bir amino asit çeşididir. Nitrik oksit kan damarlarını genişletmeye yarar. Somon, morina ve halibut arjinin içeren balık çeşitleridir.

 

 

Kaynak: milliyet / pembenar

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Trabzonspor - Yeni Malatyaspor maç sonucu: 2-1
EN ÇOK OKUNANLAR