CHP'nin adayı Özgür Özel mi olacak?

24 Haziran'da yapılacak erken seçim öncesinde CHP'de Cumhurbaşkanı adaylığı için Özgür Özel isminin ön plana çıktığı iddia edildi.


25 Nisan 2018 19:13

24 Haziran'da yapılacak erken seçim öncesinde CHP'de aday henüz belli olmadı.

Fox TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu Ana Haber bülteninde, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı için sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

CHP'ni Cumhurbaşkanı adayının Özgür Özel olabileceği iddia edildi. İsmi geçen diğer muhtemel adayların ise; İlhan Kesici ve Yılmaz Büyükerşen olduğu belirtildi.

Yine Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Muharrem İnce ismine CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıcak bakmadığı ifade edildi.

Özgür Özel kimdir?

Özgür Özel, 21 Eylül 1974 tarihinde Manisa'da dünyaya geldi.

İlköğrenimini memleketinde tamamlayan Özel, daha sonra İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde eğitimini sürdürdü. Bir süre sonra Manisa Lisesi'ne geçiş yaptı. Manisa Lisesi'ndeki mezuniyetinin ardından Ege Üniversitesi'nde eğitimine devam eden Özel, 1997 senesinde buranın Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu.

Üniversite mezuniyetinden sonra, 2011 senesinde siyasete atılana dek serbest eczacılık yapan Özel, 2007 senesinde Türk Eczacılar Birliği'nin yönetim kuruluna girdi.

2009 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin adayı olarak Manisa Belediye Başkan Adayı olan Özel, oyların çoğunluğunu alamadı ve seçilemedi.

İlk defa 2011 senesinde Türkiye Genel Seçimleri'nde CHP Manisa Milletvekili olarak meclise girdi.

2014 senesinde düzenlenen Yerel Seçimler'de yeniden Manisa Belediye Başkan Adayı oldu ve yine seçilemedi.

Kasım 2015 seçimlerinde tekrar CHP Manisa Milletvekili olarak seçilen Özel, 18. CHP Olağanüstü Kurultayı'nda CHP parti meclisi üyesi seçildi. Aynı sene CHP grup başkanvekili oldu.

İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve bir çocuk babasıdır.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Serdar Aziz transferi arap saçına döndü
EN ÇOK OKUNANLAR