CHP’den cumhurbaşkanlığına bir aday daha!

CHP'den, Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın ardından, bir vekil daha Cumhurbaşkanlığı aday adaylığını açıkladı. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de yazılı bir açıklama yaparak adaylığını açıkladı. Didem Engin, "Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda kazanacağıma inanıyorum dedi.


20 Nisan 2018 14:37

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin yazılı bir açıklama yaparak, “Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım.” dedi.

Engin, aday adaylığını açıklayacağı basın toplantısının gün ve saatini daha sonra bildireceğine de açıklamasında yer verdi.

İstanbul Milletvekili Engin’in yazılı açıklaması şöyle;

“Ülkemiz iki ay sonra tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna rağmen ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL’den medet umarak, baskın bir seçim kararıyla itiraf etmiştir.
Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek, kamplaştırarak yıllardır oy peşinde koşan, kapalı kapılar ardında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, dar gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası toplumumuzun tüm kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta DUR diyeceğiz.
Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım.
Hazreti Mevlana’nın dediği gibi, “Dünle beraber gitti, cancağızım; Ne kadar söz varsa düne ait; Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”
İşte şimdi güzel ülkemizin vatansever evlatları olarak yeni şeyler söylememizin zamanı.
Basın toplantımın gün ve saatini ayrıca sizlerle paylaşacağım.
Saygılarımla bilgilerinize sunarım.
Didem ENGİN

CHP İstanbul Milletvekili ”

BİRİNCİ TURDA KAZANACAĞIMA İNANIYORUM

CHP’li Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı aday adaylığı konusunda Sözcü’ye yaptığı açıklamada da, CHP’nin adayını Salı günü yapılacak Parti Meclisi’nde belirleyeceğine dikkat çekerek, şöyle dedi;

“CHP’nin bağrından çıkan bir insan olarak, milletvekilliğini tırnaklarıyla kazıyarak elde eden genç bir kadın siyasetçi olarak, toplumun büyük kesiminden destek alacağıma ve Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda kazanacağıma inanıyorum” dedi.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Müjde Ar: Aç karnımızı doyurmaya geldik
EN ÇOK OKUNANLAR