Bu fotoğraf ülkeden kaçırdı

Kâinat Güzellik Yarışması’nde Irak’ı temsil eden Sarah Idan, İsrailli yarışmacıyla fotoğraf çektirince ölüm tehditleri aldı. Idan ve ailesi tepkiler üzerine ABD’ye kaçtı


16 Aralık 2017 10:09

Kâinat Güzellik Yarışması 2017’de Irak’ı temsil eden Sarah Idan’ın başı İsrail güzeli Adar Gandelsman ile çektirdiği fotoğrafla derde girdi. Las Vegas’ta kasım ayında düzenlenen yarışma sonrası Gandelsman’la poz veren Idan, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın altına ‘barış ve sevgi’ notunu düştü. Irak’ta yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Idan’ın bu fotoğrafla İsrail’i tanıdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söylerken, Idan tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Idan, “Bu fotoğraflar sadece iki ülke arasındaki barışın oluşması için bir umut ve istek taşımaktadır. İsrail hükümetini desteklediğim anlamına gelmemeli ve onların Arap bölgesindeki politikalarını kabul ettiğim anlamı çıkarılmamalı” ifadesini kullandı.

Ancak Idan’ın bu sözleri de tepkilerin dinmesini sağlamadı. Yarışmadan sonra Idan ve ailesine ölüm tehditleri gelmeye başladı. Bağdat’ta yaşayan Idan ve ailesi de yaşananlar üzerine ülkeden ayrılma kararı aldı.

Ailesiyle ABD’ye yerleşti

Söz konusu fotoğrafta Irak güzelinin yanında bulunan Gandelsman ise bu durum nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi. İsrail basınına konuşan Gandelsman, “İnsanlar o fotoğraftan sonra Sarah’a tehditler savurmaya başladı. Onu ve ailesini öldüreceklerini söylediler. Ailecek yaşadıkları büyük korku nedeniyle Irak’tan ayrıldılar. Olaylar biraz durulana kadar ABD’de kalmayı düşünüyorlar” dedi.

Kaynak: Milliyet

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
13 Aralık Perşembe Ankara'da okullar tatil oldu...
EN ÇOK OKUNANLAR
Reklamın kapanmasına 5 saniye kaldı