Bu doktos ölüyü diriltir

Myanmarlı genç doktor, güzelliği ve fiziği ile “Ölüyü diriltir” dedirtti. Ancak ne var ki bu pozları başına bela olan güzel doktor, mesleğinden uzaklaştırıldı. San’ın seksi paylaşımlarda bulunmayı bırakması halinde mesleğine geri dönebileceği belirtildi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 12:12 | Son Güncelleme: 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:15
Bu doktos ölüyü diriltir

GÜNEYDOĞU Asya ülkesi Myanmar’da yaşayan 28 yaşındaki doktor Nang Mwe San, aynı zamanda modellik yapıyor. Güzel doktor, sosyal medya hesabından kışkırtıcı pozlar paylaşınca bu durum yetkililerin dikkatini çekti. Myanmar Tıp Konseyi yaptıkları toplantı sonucu, genç doktorun lisansını ‘geleneklere uygun hareket etmediği gerekçesiyle’ iptal etti ve San mesleğinden uzaklaştırıldı.

DESTEK OLDULAR

BAŞINA gelen olaya tepki gösteren Nang Mwe San, “Hastalarımla bir araya gelince seksi kıyafetler mi giyiniyorum? Asla! Myanmar sağlık sektöründe çok sayıda etik sorun var. Modellik kariyerim gibi sıradan hususlarla sağlık sektörünü meşgul etmek istemem” dedi. Güzel doktorun takipçileri de San’a destek çıkarken, “Keşke her doktor senin gibi olsa” ifadelerini kullandı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA