Kaan Özbek

Boşuna barbar demiyorlar bize!


15 Şubat 2018 00:01

HİÇ sevmem şu özel günleri. O günün anlamı bu kadar kirletilemez. Ne yani pahalı hediye alan çok seviyor da hiç hediye alamayan sevmiyor mu, sevdiğini! Aşkı, sevgiyi maddesel şeylerle ölçeklendirenlere gıcığım arkadaş!
Yine de günün anlamına binaen dünyanın dört bir yanı romantizme boğuldu adeta. İlk kez bu yıl toplu taşıma araçlarına ellerinde çiçeklerle binen insanlar gördüm. Sabah işe gelirken erkekler, akşam da sevgililerinden çiçeklerini teslim alan kadınlar… Göğsünü gere gere taşıyorlardı çiçekleri. Anımsıyorum da eskiden çiçek alan kişi bir hayli utanırdı artık ne varsa?!
Ama hiç çiçek almamaktan iyidir der iyimser karşılardık yine de bu masum ama gereksiz utangaçlığı…
Dedik ya dünyada bindir türlü romantizm temalı kutlama gerçekleşti. Bizde de 10 erkekten en az 6’sının elinde çiçekler vardı.
Peki, geriye kalan 4 erkekten en az ikisi ne yaptı dersiniz?
İkisi maddi imkânı olmadığı için ya da bugünün özelliğine tıpkı benim gibi itibar etmediği için boş geçti. Geri kalan 2 kişi ise şiddet saçtı!
Birinci sayfa ve üçüncü sayfamızda yer alan iki haber buna sadece birer örnek.
Biri nişanlısını sokak ortasında darp etti, diğeri boşandığı eski karısını 14 Şubat’ta barışma teklifini kabul etmediği iddiasıyla kurşunlayarak öldürdü!
ne kadar medeni görünsek de var içimizde hala atamadığımız bir barbarlık!
Boşa barbar demiyorlar bize!..