"Bir gece ansızın umulmadık şeyler olur aman dikkat"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kırgızistan’da fahri doktora verildi. Erdoğan, "15 Temmuz’da bize darbe yapanlar Allah göstermesin yarın aynı şeyi burada da yaparlar. Bunlar haindir, alçaktır. Bu bakımdan biz damdan düşen olduğumuz için uyarıyoruz, aman dikkat" diye belirtti.


02 Eylül 2018 18:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, resmi temaslarda bulunmak üzere bulunduğu Kırgızistan’da fahri doktora verildi. Manas Üniversitesi tarafından tevcih edilen fahri doktoranın töreninde konuşan Erdoğan, Türkiye’nin üniversiteye 23 yılda 356 milyon Dolar ödenek tahsis ettiğini ve geçen sürede Türkiye’de 374 akademik personelin Manas Üniversitesi’nde çalıştığını belirterek, “Manas Üniversitemiz bugün ulaştığı seviye itibariyle FETO ihanet şebekesinin devletin uluslararası düzeydeki eğitimde başarılı olamayacağı şeklindeki iddiasını çürütmüştür” dedi.

“BÖLGEYLE YENİDEN İLİŞKİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ”

Soğuk Savaşın Orta Asya devletleri ile ilişkileri sekteye uğrattığın dikkat çeken Erdoğan, “1991 yılından itibaren 70 yıllık parantezin kapanmasını takiben bölgeyle yeniden ilişki özellikle birilerini rahatsız etti. Türk dış politikasının en önemli önceliklerinden biri oldu bu ilişkileri kurmak. Türkiye Orta Asya’daki kardeş cumhuriyetlerin bağımsızlığını ilk tanıyan ve buralarda ilk büyükelçilik açan ülke olmuştur” şeklinde konuştu.

“ZİRA BUNLAR HAİN BİR ÖRGÜTTÜR”

Son 25 yılın Türkiye’de olduğu gibi Orta Asya cumhuriyetleri için de zor geçtiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardeş cumhuriyetlerin hepsi de devlet hayatı bakımından çok kısa sayılabilecek bir sürede önemli başarılara imza atarak bugünlere geldik. Türkiye olarak özellikle dost ve kardeş Kırgızistan’la siyasi olduğu kadar ekonomik, ticari ve kültürel alanlardaki işbirliğimizi de geliştirmek için gayret gösterdik. Biz ilişkilerimizi özellikle FETO gölgesinden kurtararak önümüzdeki dönemde daha da geliştirmeye kararlıyız. Zira bunlar hain bir örgüttür. Siz bizim kardeşimizsiniz 15 Temmuz’da bize darbe yapanlar Allah göstermesin yarın aynı şeyi burada da yaparlar. Bunlar haindir, alçaktır. Bu bakımdan biz damdan düşen olduğumuz için uyarıyoruz, aman dikkat. Bunlar askeri de ele geçirirler, polisi de ele geçirirler, yargıyı da ele geçirirler, üniversiteleri de ele geçirirler ve ondan sonra bir gece ansızın umulmadık şeyler olur aman dikkat” diye konuştu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Fenerbahçe Beko - Zalgiris Kaunas maç sonucu: 8...
EN ÇOK OKUNANLAR