Bilim insanları açıkladı: Yatakta bu 3 hareketi yapan...

ABD'de 3 üniversitenin ortaklaşa yaptığı araştırma kadınları yatakta neyin mutlu ettiğini gözler önüne serdi. Araştırmadan sonuçlara göre yatakta 3 hamleyi yapanlar partnerlerini mutlu etmeyi başarıyor


09 Ekim 2017 16:22

Chapman Üniversitesi, Indiana Üniversitesi ve Kinsey Enstitüsü’nün ortaklaşa yürüttüğü geniş kapsamlı araştırmanın sonuçları yayınlandı. Araştırmada kadınların yatakta tatmin olmalarına değinilirken, eşcinsel kadınların heteroseksüel kadınlara göre daha çok orgazm olduğu belirtildi.

Araştırmaya göre lezbiyen kadınların %86’sı yatakta her zaman orgazm olabildiklerini söylerken heteroseksüel kadınlarda bu oranın %65 olduğu belirtildi. İngiltere’nin çok okunan haber portallarından Independent’ta da yer alan habere göre uzmanlar 52 bin kadının katıldığı bir anket gerçekleştirdi. Farklı eğilimlere sahip kadınların dahil olduğu araştırmada, “3 altın seks hareketi" yapılması durumunda kadınların yatakta daha çok tatmin olduğu belirtildi.

18-65 yaş arasındaki kadınların dahil olduğu ankette, “altın üçlü” olarak da adlandırılan hareketlerin yapılması tavsiye ediliyor. Peki hareketler hangileri? Araştırma sonucuna göre bu altın üçlü cinsel uyarılma, ateşli öpüşme ve oral seks.

Sözcü'nün aktarığına göre, Kadın Orgazmı Konusu isimli bir kitabı olan yazar Elisabeth Lloyd, “Erkeklerin %30’u cinsel penetrasyonun kadınlar için en iyi orgazm yöntemi olduğunu düşünüyor ama bu çok büyük bir yanlış” derken Chapman Üniversitesi’nden araştırmayı yürüten bilim insanı David Frederick, “Her kadın farklıdır. Bu üç altın hareket çok önemli fakat her kadın için uygun olmayabilir. Partnerinizle doğrudan konuşarak bunları keşfetmek daha doğru bir yöntem” ifadesini kullandı.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Süper anne Doutzen Kroes
EN ÇOK OKUNANLAR