Beyazlamış saçlara karşı bunları yapın!

Beyazlamış saçlardan kurtulmak için ipuçları…


08 Ekim 2017 14:44

1. Sıcaktan korunma

Aşırı sıcaklık ve ter kafa derisini kurutur. Bu durumda saç folikülleri zayıflayıp yaşlanmaya başlar, bunun sonucu olarak da saç grileşir ve beyazlar. Bu yüzden güneşe çıktığınızda mutlaka şapka veya şemsiye kullanın. Çok sıcak su ile duş almaktan kaçınmaya çalışın. Ve saçlarınızı kurutma makinası ile kuruluyorsanız saçınızın makina ile direk temasından kaçının.

Eğer zaten ısıdan yıpranmış bir saça sahipseniz, etkiyi tersine çevirmek için saçınıza soğuk ürünler uygulayın. Bu tarz serin ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde kafa derisi nemlenmiş olur. Kafa deresinin pH derecesi normale döner dönmez beyaz saç folikülleri yitip gider ve yeni saç çıkışı da gerçekleşir.

2. B12 vitamini yönünden zengin besinler tüketin

Beyazlamış saçlara karşı bunları yapın!

Bu seçenek saç beyazlamasından korunmak için en iyi yollardan biridir. B-12 ayrıca mevcut beyaz saç tellerinin tedavisini de sağlar. Bu vitamin kafa derisinin sağlıklı olmasını sağlayarak saçın beyazlamasına engel olur. Mümkün olduğunca B-12 yönünden zengin avokado , portakal , erik ve kızılcık gibi taze meyve ve sebzeler ile peynir ve maya gibi besinler tüketin.

3. Biotinli saç ürünleri kullanın

Biotin saçın siyah rengini aldığı doğal maddedir. Dolayısı ile içeriğinde biotin olan yulaf ve badem gibi besinleri tüketmek size genç yaşta beyaz saça sahip olmaktan kurtaracaktır. Biotin açısından zengin saç kozmetik ürünlerini kullanmak da saçınızın doğal rengini kazanmanızda çok faydalı olacaktır.

4 . Yağlanma

Eğer saçlarınızı seviyorsanız onların düzenli olarak yağlanmasına engel olmak istemezsiniz. Bir çok genç saçlarını yağlamaktan kaçınır. Aslında bu isteksizlik çok genç yaşta beyaz, güçsüz ve yıpranmış saçlara sahip olmanızın en büyük sebeplerinden biridir. Bu yüzden kafa derinizi beslemek için badem yağı ile zeytin yağı kullanın. Bunların dışında bir takım güçlü bitkisel yağları da saçlarınızdaki yıpranıklığı onarmak için kullanabilirsiniz.

Kaynak: Son Haber


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Akşener: Çok engelle karşılaştık, engelleri aşa...
EN ÇOK OKUNANLAR